ترامپ از تاییدیه ۸۰ درصدی جمهوری‌خواهان برخوردار است

 ترامپ از تاییدیه ۸۰ درصدی جمهوری‌خواهان برخوردار است

به گزارش سراج24، «نتیجه انتخابات سال ۲۰۲۰ حتی نزدیک به هم نخواهد شد»؛ این جمله از هیو هیویت، مجری محافظه‌کار برنامه رادیو تاک شو است که در روز یکشنبه در مطلبی که در واشنگتن‌پست، منتشر کرده، روند انتخابات سال ۲۰۲۰ را مورد بررسی قرار داده است. او از دریچه یک جمهوری‌خواه به انتخابات سال ۲۰۲۰ نگاه کرده است. عملکرد اقتصادی ترامپ که با سر و صدای فراوان هم در میان رسانه‌های محافظه‌کار همراه بوده، موجب شده است تا روزنامه واشنگتن پست هم تریبون را در اختیار این مجری محبوب محافظه‌کاران قرار دهد. او در یادداشت خود می‌نویسد: گزارش اقتصادی سه ماه نخست آمریکا حکایت از رشد ۲/ ۳ درصدی دارد که این مساله در نوامبر سال ۲۰۲۰ مورد توجه قرار خواهد گرفت، این گزارش پیش‌بینی می‌کند در آن سال در کدام مرحله نخواهیم بود: «مرحله رکود.»

به گفته این کارشناس مسائل سیاسی، رکود اقتصادی زمانی رخ می‌دهد که رشد تولید ناخالص داخلی در دو دوره متوالی منفی بوده باشد و این می‌تواند به‌طور ناگهانی رخ دهد. اختلالات مالی و اقتصادی، درکشوری کارت دعوت برای زمان مشخصی نمی‌فرستد. اما اقتصادی که با مدیریت ترامپ به پیش می‌رود هر روز قدرتمندتر می‌شود. نوآوری رشد می‌کند و رویه کاهشی به خود نمی‌گیرد. به‌نظر می‌رسد که با حفظ همین رویه رکود قبل از روز انتخابات چندان قابل تصور نباشد.
او می‌نویسد: «ممکن است کمی تعجب کنید که ترامپ از تاییدیه ۸۰ درصدی جمهوری‌خواهان برخوردار است. با مدیریت او مقررات‌زدایی سرعت بیشتری گرفته است. هر روز موارد بیشتری از قوانین دست و پاگیر برچیده می‌شود. همزمان درخصوص سطوح آمادگی در ارتش ایالات‌متحده تجدیدنظر شده است. رابطه ما با قوی‌ترین متحد خودمان اسرائیل به بالاترین سطح خود در چند دهه اخیر رسیده است. این درحالی است که دموکرات‌ها با انتخاب برنی سندرز، کامالا هریس یا حتی جو بایدن معاون ریاست‌جمهوری دوره باراک اوباما، دست به یک انتخاب هابزی زده‌اند. برنی سندرز و کامالا هریس که در منتهی‌الیه چپ حزب دموکرات قرار دارند و بایدن نیز از سال‌های خوب خود فاصله گرفته است. مردم طبقه ضعیف‌تر دنبال پاداش‌های دیگر هستند. نامزدی مثل بوتیگیگ، شهردار بند جنوبی، به نظر من گزینه بهتری است، اما اگر سگی یک خودرو را تعقیب کند، اتفاقی هم نمی‌افتد. چیزی که در ابتدا سرگرمی و تفننی به‌نظر می‌رسید، به‌یکباره به یک تعهد تبدیل می‌شود و با آن، باید منتظر یک حمله صاعقه آور بود. جایی که ترامپ به راحتی برای آینده برنامه‌ریزی می‌کند، دموکرات‌ها پراکنده شده، برخی از آنها لاکپشت‌وار حرکت می‌کنند، برخی از آنها از قاب بیرون می‌افتند. البته در این شرایط هشتگ «مقاومت لیبرال‌ها» راه می‌افتد، کسانی که از ترامپ بسیار بدشان می‌آید. اما آنها هنوز نفهمیده‌اند که ۴۰ درصد مردم عاشق ترامپ هستند و حداقل ۱۰ درصد دیگر نیز گزینه‌ای بهتر از ترامپ پیدا نخواهند کرد. در قضیه اقتصاد هم که کشور عالی به پیش می‌رود. بیکاری، به‌طرز غیرقابل باوری در سطح پایین باقی مانده است. بازار روی ریل افتاده است. رکودی برای پاییز سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی نشده است، اما بهتر است که بازار در ۱۸ ماه باقی مانده همچنان روی ریل بماند تا اینکه سقوط کند. در زمینه مهاجرت، امنیت مرزها همیشه با دغدغه قانونی همراه بوده است. در این زمینه مردم در مورد آن زیاد صحبت نمی‌کنند، چراکه ترس آن را دارند که با برچسب نژادپرستی روبه‌رو شوند اما در واقعیت مرزهای باز به‌عنوان یک فاجعه‌ای که کشور را در بر خواهد گرفت، شناخته می‌شود و بیشتر مردم کشور می‌دانند که دموکرات‌ها در مورد مرزهای باز صحبت می‌کنند. هیویت در ادامه یادداشت خود با برشمردن یکسری از مشکلات دموکرات‌ها در حوزه مسائل داخلی و خارجی گفت: «قرارداد جدید سبز به‌نظر می‌رسد که یک پروژه منصفانه بد است.»
قرارداد جدید سبز یک برنامه محرک با محوریت تغییرات آب و هوایی و نابرابری اقتصادی است که دربرگیرنده یکسری اصلاحات اجتماعی و اقتصادی است. این قرارداد ریشه در قرارداد سبز روزولت دارد که در واکنش به رکود بزرگ پیشنهاد کرد اما این قرارداد به شیوه مدرن امروزی تاکید بر انرژی‌های تجدیدپذیر دارد. قرارداد جدید سبز تاکید می‌کند تا وسایل (مضر) حذف شود اما این حذف شدن به بهای از دست دادن خیلی چیزها است.وی در ادامه نگاه انتقادی خود به دموکرات‌ها نوشت: «خدمات درمانی برای همه»، تولیدی از پروفسور هارولد هیل است و زمانی که رهبری گروه «موزیک من» را بر عهده داشت به آیووا آمد. همچنین در میان دموکرات‌ها صحبت جدی در مورد جمهوری خلق چین یا خطوط ۹ گانه در دریای چین جنوبی (۹ محل اختلاف مرزی چین با کشورها) نشده است، یا با هوآوی نمی‌شود در پنج دقیقه مبادله کرد. به نوبه خود سناتور الیزابت وارن، همچون مادام دفارژ (یکی از شخصیت‌های داستان دو شهر چارلز دیکنز)، از ترس، ممکن است موجب بیدار شدن برخی از ثروتمندان شود. اینها بخش‌هایی از خبرهایی هستند که به زودی از شبکه‌های خبری، خواهید شنید. پیام رشد اقتصادی باورنکردنی آمریکا در هفته قبل احتمالا ترسی به جان دموکرات‌ها انداخته است. افسوس اینکه حزب دموکرات تمام سرمایه خود را روی گزارش رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ متمرکز کرده است، تا شاید چیزی در این بین گیرش بیاید. اما تحقیقات تمام شده است. هیچ تبانی یا ممانعت از برقراری عدالتی در کار نبوده است. دموکرات‌ها باید کارزارهای انتخاباتی خود را روی چیزی غیر از اقتصاد بنا کنند، چراکه ارزش سپرده‌گذاری‌ها در حال افزایش است، از لحاظ دموگرافی میزان بیکاری کاهش یافته، دوستان و دشمنان خارجی کشور مشخص شده و ارتش هم درحال بازسازی است. هیویت در انتهای یادداشت خود تاکید می‌کند: «حالا سخت است که به ترامپ درخصوص هر چیزی ایراد وارد کرد. هر چیزی را که انجام داد باراک اوباما یا نخواست یا نتوانست. حتی می‌توان گفت نه تنها گیر دادن به ترامپ سخت بوده، بلکه غیرممکن است.»

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

رای دادگاه عالی آمریکا علیه ترامپ

دموکرات‌ها هم به برجام برنمی‌گردند/ نباید به پیام ترامپ توجه کرد

به آتش کشیده شدن پرچم امریکا در مقابل هتل بین المللی ترامپ

0 نظر

ارسال نظر

capcha