قهر رئیس دولت بنفش، جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی را به تعطیلی کشاند

قهر رئیس دولت بنفش، جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی  را به تعطیلی کشاند

به گزارش سراج24، جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی که قرار بود امروز برگزار شود باز هم کنسل شد. آنطور که به نظر می‌رسد اختلافات ریشه‌دار حسن روحانی با عزت‌الله ضرغامی و حسن رحیم‌پور ازغدی باز هم دردسرساز شده و همچنان جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی را در اغما فرو برده است.
بهمن ماه سال گذشته بود که ضرغامی و رحیم‌پور ازغدی، در یکی از جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی به بعضی از اظهارات حسن روحانی ایراد گرفته و اعتراضات تندی را مطرح کرد‌ند؛ اما این اعتراضات همانا و رانده شدنشان از جلسات این شورا همان. بطوریکه حسن روحانی در همان جلسه ضرغامی را اخراج کرد و وقتی دید که او از جایش تکان نمی‌خورد خودش با عصبانیت جلسه را ترک کرد. این ماجرا تا فروردین امسال که قرار بود اولین جلسه شواری عالی انقلاب فرهنگی در سال جدید برگزار شود، ادامه داشت اما این جلسه لغو شد و آنطور که منابع خبری خبر دادند، عزت الله ضرغامی و حسن رحیم‌پور ازغدی جهت شرکت در جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی دعوت نشده و احیاناً دیگر به این جلسات دعوت نخواهند شد. بعد از این ماجرا، ضرغامی در توییتی اعتراضی نوشت: «ممانعت غیرقانونی رئیس جمهور از حضور من در جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی و فضای مجازی دربرابر ده ها اقدام غیرقانونی مهمتر ایشان در سطح ملی خیلی مهم نیست، فیلترینگ نوظهور رئیس‌جمهور راه به جایی نخواهد برد. مأموریت ابلاغی رهبر معظم در این دو حوزه را مصمم‌تر از گذشته ادامه خواهم داد.»
جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی درحالی امروز برگزار نشده که هفته گذشته محمود واعظی رییس دفتر رییس‌جمهور در حاشیه جلسه هیأت وزیران اعلام کرد که جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی دوباره از سر گرفته می‌شود. اما بعد خبرگزاری ایرنا با انتشار گزارشی مبنی بر اختلافات بوجود آمده میان رئیس‌جمهور و حسن رحیم‌پور ازغدی و عزت‌الله ضرغامی در جلسات سال گذشته شوراهای‌عالی انقلاب فرهنگی و فضای مجازی، خبر داد که «رهبر معظم انقلاب در توصیه‌ای دستوری، از عزت‌الله ضرغامی و حسن رحیم‌پور ازغدی خواسته‌اند تا اطلاع ثانوی در جلسات شورا حاضر نشوند.» و البته بعد از مدت کمی خود همین خبرگزاری اعلام کرد که این خبر صحت ندارد.
در تمام این مدت اما رسانه‌های از پا ننشستند و روزنامه کیهان حذف ضرغامی و رحیم‌پور را ناشی از «خودرأیی و بی‌تحملی» رئیس‌جمهور ارزیابی کرد و نوشت: «اکنون صرف نظر از محتوای انتقادهای آقایان رحیم‌پور و ضرغامی - که اغلب به‌جا و درست هم هست - مردم و ناظران رسانه‌ای می‌پرسند چرا آقای روحانی تحمل بحث و نقدهای کارشناسی صاحب‌نظران حوزه فرهنگ و رسانه را ندارد و به راحتی دستور اخراج و حذف منتقدان را می‌دهد بدون آن که صلاحیت حقوقی و قانونی این کار را هم داشته باشد؟ اگر ایشان مدعی است که باید به خدا پناه برد از بستن دهان منتقدان، چرا این‌قدر در جلسات عالی تصمیم‌گیری و کارشناسی، خودرأیی و بی‌تحملی نشان می‌دهد؟! اگر قرار باشد همه در شوراهای عالی، از آقای روحانی فقط تعریف و تمجید کنند، این جلسات به چه دردی خواهد خورد؟»
درحالی جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنان برگزار نمی‌شود که به نظر می‌رسد حضور احتمالی رحیم‌پور ازغدی و عزت‌الله ضرغامی در این جلسات باعث شده تا حسن روحانی به عنوان رییس این شورا در جلسات شرکت نکند و باید برای سرنوشت این جنجال‌ها و تنش‌ها در این شورا همچنان منتظر ماند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

یازده توهم صدساله که پیش چشم جهان دود می‌شود/بدتر از آمریکا، آمریکاست!

واکنش کاربران فضای مجازی به نامه گلایه‌آمیز وزیر بهداشت به حسن روحانی

روحانی پایان عمر دولت تدبیر و امید را اعلام کرد!

0 نظر

ارسال نظر

capcha