پراش: نقد‌های وارد شده به تیم ملی نشان دهنده غرض ورزی عده‌ای از کارشناسان است

پراش: نقد‌های وارد شده به تیم ملی نشان دهنده غرض ورزی عده‌ای از کارشناسان است

به گزارش سراج24، محمود پراش سرمربی تیم ملی دوچرخه سواری، درباره ی نقد های اخیر یک کارشناس بیان کرد: اگر ۱۰۰ مدال هم کسب کنیم بعضی‌ها باز از بطن ماجرا حرف در می‌آورند. پاسخی به این افراد ندارم چرا که جایگاهی در ورزش ایران ندارند. کسی می‌تواند راجب تیم ملی نظر بدهد که حداقل خودش یک مدال در رده‌ی بزرگسالان قهرمانی آسیا داشته باشد. من پاسخی به این دسته افراد ندارم هر چه دوست دارند بیان کنند.نقد‌های وارد شده به تیم ملی نشان دهنده غرض ورزی عده‌ای از کارشناسان است. فدراسیون تلاش کرده است با وجود مشکلات مالی تیم را حمایت کند و ما نیز تلاش کردیم در این راه کم نگذاریم و البته نواقص و اشتباهات وجود داشته است.

سرمربی تیم ملی در ادامه اظهار کرد: من هم می‌توانم به گذشته باز گردم و درباره عملکرد دیگران صحبت کنم، اما قضاوت را به مردم می‌سپارم. تخریب کردن دیگران یعنی تخریب شدن من! آن‌ها با تخریب من و فدراسیون ماهیت خودشان را نشان می‌دهند.  اگر نقد منصفانه و به جهت کمک تیم و کادر فنی باشد پذیرای آن هستیم. همچنین کسی می‌تواند نقد کند که خودش در این شرایط کار کرده باشد نه اینکه از بیرون گود نقد کند. از بیرون گود به راحتی می‌توان قضاوت کرد.

او افزود: اینکه صرفا یک مربی باشید کافی نیست و می‌توانید با در اختیار گرفتن یک تربیون هدفدار یا مغرضانه نقد می‌کنند. در نتیجه دلیلی نمی‌بینم که راجب نقد این افراد صحبت کنم. به راحتی می‌توان تشخیص داد که نقد آن‌ها مقرضانه است یا کمک دهنده به ورزش دوچرخه سواری است. بانوان کشورمان در قهرمانی آسیا با بازیکنان المپیکی رقابت کردند و در بخش امید آقایان گنج خانلو توانست مدال طلا کسب کند. در این شرایط استعداد بازیکن بوده، اما وقتی یک اتفاق کوچک می‌افتد مشکل از فدراسیون و کادر فنی است.

او درباره عملکرد تیم ملی دوچرخه سواری گفت: اگر بخواهیم عملکرد را با شش ماه گذشته مقایسه کنیم باید دید نفراتی که در بازی‌های آسیایی نفرات اول و دوم مسابقات بودند چه نتیجه‌ای کسب کردند. تیم ژاپن در قهرمانی آسیا هیچ مدالی در بخش امید و بزرگسالان کسب نکرده است، با اینکه این تیم سال آینده مسابقات المپیک را در پیش دارند. تیم ما با تمام وجود و محدودیت‌هایی که وجود دارد تلاش کرده است تا نتایج قابل قبولی را کسب کند. ما حتی یک اعزام به مسابقه‌ای نداشتیم و باید همه‌ی این فاکتور‌ها را در نظر گرفت.

پراش در پایان عنوان کرد: بخشی از کمبود‌ها با برنامه ریزی قابل جبران است، اما اگر به تیم ژاپن در قهرمانی آسیا دقت کنید می‌بینید که ژاپن مدالی کسب نکرده است. تیم ما بعد از قزاقستان تیم بسیار خوبی است. تیم‌های چین و قراقستان و .. از آغاز سال میلادی در مسابقات مختلفی شرکت کردند و پس از آن به جایگاه خوب رسیدند. شرایط اکنون آسیا با ۲۰ سال پیش فرق می‌کند چرا که کشور‌ها در حال سرمایه گذاری زیادی روی رشته دوچرخه سواری هستند. دوچرخه سواری در تمام دنیا توجه می‌شود و در  آسیا طی چند سال اخیر توجه شده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha