پیش بازی دیدار فینال لیگ برتر بسکتبال

 پیش بازی دیدار فینال لیگ برتر بسکتبال

به گزارش سراج24، دیدار سوم و چهارم فینال لیگ برتر بسکتبال کشور فردا و پس فردا در آبادان پیگیری می‌شود تا تکلیف قهرمان این دوره از رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال کشور مشخص شود.  دیدار‌های اول و دوم فینال لیگ برتر بسکتبال کشور پیش از این در تاریخ ۶ و ۷ اردیبهشت در گرگان برگزار شده بود که تیم‌های بسکتبال شهرداری گرگان و پالایش نفت آبادان هر کدام به یک پیروزی دست یافته بودند.  

بازی رفت دو تیم با استقبال خوب هواداران رو به رو شده بود و انتظار می‌رود در بازی برگشت هم این بازی مورد استقبال خوب هواداران آبادانی قرار بگیرد. پالایش نفت آبادانی که که پیش از این هم دو بار به فینال رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال رسیده بودند تجربه بیشتری نسبت به حریفشان که تاکنون فینالی تجربه نکرده است دارند آن‌ها امیدوارند این بار بتوانند با ۲ برد آن هم در بازی خانگی به نخستین قهرمانیشان دست یابند.

شهرداری گرگان همان طور که گفته شد تاکنون تجربه حضور در دیدار نهایی را نداشته است، اما آن‌ها در مراحل حذفی و به خصوص در مرحله نیمه نهایی بازی خوبی را انجام دادند و توانستند از سد تیم بسکتبال شیمیدر که پیش از این به عنوان قهرمانی رقابت‌های غرب آسیا رسیده بود بگذرند و فینالیست شوند. آن هاهم تقرسیبا با حیرفشان وضعیت مشابهی دارند و برای کسب نخستین جامشان تلاش می‌کنند. پیش بینی می‌شود که دو دیدار فینال که  به میزبانی آبادانی‌ها برگزار می‌شود بسیار حساس باشد.  

طبق قوانین تیمی به عنوان قهرمانی رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال کشور می‌رسد که در ۳ بازی از ۵ بازی برنده باشد. بر همین اساس هر کدام از دو تیم که در دو بازی پیش رو برنده باشد به عنوان قهرمانی می‌رسد. اما در صورت آن که تعداد برد دو تیم در عدد ۲ مساوی شود کار به دیدار پنجم می‌کشد که بازهم به میزبانی گرگان و تیم شهرداری گرگان انجام  می‌شود.  

دلیل این که این بازی نهایی در صورت تساوی باید در گرگان برگزار شود آن است که تیم بسکتبال شهرداری گرگان در مرحله نخست لیگ که به صورت رفت و برگشتی بود بالاتر از پالایش نفت آبادان قرار گرفته بود.  

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

استقلال زرین قشم بازی را به مهرام تهران واگذار کرد

5 تیم برای قهرمانی می‌جنگند

0 نظر

ارسال نظر

capcha