معترض فرانسوی به ۸ ماه حبس محکوم شد

معترض فرانسوی به  ۸ ماه حبس محکوم شد

به گزارش سراج24، نقل از خبرگزاری فرانسه، دادگاه پاریس یکی از معترضان به سیاست‌های اقتصادی دولت فرانسه را که در جریان تظاهرات ده روز پیش نیرو‌های پلیس را به خودکشی تشویق کرده بود روز سه شنبه به هشت ماه حبس تعلیقی محکوم کرد.
این مرد ۴۹ ساله که یک آشپز بیکار است همچنین باید ۱۸۰ ساعت کار عام المنفعه انجام دهد، کار بیابد و به هر یک از دو پلیسی که به دلیل «آسیب روحی» از وی شکایت کرده بودند پانصد یورو بپردازد.
روز بیستم آوریل این مرد به همراه دیگر معترضان به سیاست‌های اقتصادی دولت فرانسه خطاب به نیرو‌های پلیس شعار «خودکشی کنید» سر داد. این در حالیست که نیرو‌های پلیس فرانسه از ابتدای سال جاری با موج بی سابقه خودکشی رو به رو هستند.
این مرد که از زمان آغاز اعتراضات در فرانسه از پنج ماه پیش هر شنبه برای تقاضای عدالت اجتماعی و مالی در تظاهرات شرکت می‌کند از خود در برابر اتهام «بزهکار» بودن دفاع کرد. وی گفت سخنانش در واقع انعکاس سریع افکارش و در واقع جنون لحظه‌ای بود. وی می‌گوید عامل شکل گیری این بحران نبود. سیاستمداران و اتحادیه‌های پلیس فرانسه این گونه شعار‌ها را محکوم کردند.
در حالی که از ابتدای سال جاری بیست و هشت مورد خودکشی در میان نیرو‌های پلیس رخ داده است کریستوف کاستانر وزیر کشور فرانسه از روز دوشنبه یک گروه هشدار و جلوگیری از خودکشی تشکیل داد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

موافقت رهبر انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

فیلم| رکورد بی‌سابقه خودکشی در ارتش ایالات متحده امریکا‌

عفو متهمان یا محکومان جنایات جنگی دستاورد جدید دونالد ترامپ!

0 نظر

ارسال نظر

capcha