پمپئو: روسیه همچنان تهدیدی برای انتخابات آمریکاست

پمپئو: روسیه همچنان تهدیدی برای انتخابات آمریکاست

به گزارش سراج24، به نقل از الجزیره مباشر، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در سخنانی در همایشی که روزنامه ”هیل“ در واشنگتن برگزار کرد، درباره مسائل مختلف اظهارنظر کرد.

وی گفت: من تقریبا هر روز با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفتگو می‌کنم. زیرا باید بفهمم که چه چیزی می‌خواهد. تلاش می‌کنم در چارچوب و سیاست‌هایی که ترامپ مشخص می‌کند، عمل کنم.

مایک پمپئو افزود: پیش از برگزاری اجلاس جدید بین ترامپ و رهبر کره شمالی باید اطمینان پیدا کنیم که شرایط مناسب ایجاد شده است. به اعمال فشار‌های اقتصادی بر کره شمالی تا زمان تحقق خواسته هایمان ادامه می‌دهیم.

­وزیر خارجه آمریکا در ادامه به اتهام‌زنی علیه روسیه پرداخت و گفت: روسیه پیش از انتخابات سال ۲۰۱۶ دخالت کرد و دولت سابق آمریکا باید مانع می‌شد. دخالت‌های روسیه شامل زیرساخت‌ها، شبکه ارتباطات و نظام بانکی آمریکاست. روسیه همچنان تهدیدی برای انتخابات آمریکاست.

او همچنین درباره ونزوئلا مدعی شد: نیکلاس مادورو (رئیس‌جمهور ونزوئلا) باید از قدرت کنار برود و سیاست‌هایی که او اجرا می‌کند، مناسب نیست. روسیه، ایران و چین به نظام ونزوئلا کمک می‌کنند.

پمپئو با ادعای این که آمریکا عرضه کافی نفت به بازار را به دنبال عدم تمدید معافیت‌های تحریمی مشتریان نفتی ایران تضمین می‌کند، ادامه داد: ما به دنبال ثبات بازار نفت پس از تحریم ها بر ایران هستیم و ما تحریم های سنگینی را بر کشورهایی که به خرید نفت از ایران ادامه می دهند، اعمال خواهیم کرد. گفتگوهایی را با چین در خصوص تحریم ها علیه ایران انجام می‌دهیم.

او در صحبت‌هایش تاکید کرد: همه مسئولان جنایت قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی را بازخواست خواهیم کرد. عربستان به تحقیقات خود درباره قتل جمال خاشقجی ادامه می‌دهد و ما نمی‌دانیم جسد او کجاست. به جمع آوری همه اطلاعات درباره قتل خاشقجی ادامه می‌دهیم و اراده جدی برای مجازات مسئولان این جنایت داریم.

این در حالی است که با وجود آن که سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا دست داشتن ولیعهد جوان سعودی در قتل جمال خاشقجی را تایید می‌کنند، دولت ترامپ تاکنون از رسیدگی به این مسئله خودداری و حتی به نوعی با آن برخورد کرده است که بسیاری بر این باورند به نوعی مشوق ریاض برای انجام چنین اقداماتی در آینده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فرار مشتریان وحشت زده در پی تیراندازی در یک مرکز خرید در حومه آتلانتا آمریکا /فیلم

رئیس جمهور چین: باید آماده جنگ شویم

دعوت از تمامی آزادی خواهان جهان برای مبارزه با ویروس جهانی، اسرائیل

0 نظر

ارسال نظر

capcha