سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گزارش‌های مربوط به تحریم از سوی آمریکا رد کرد

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گزارش‌های مربوط به تحریم از سوی آمریکا رد کرد

به گزارش سراج24، به نقل از خبرگزاری آناتولی، یک مقام وزارت خارجه پاکستان روز گذشته اعلام کرد اسلام آباد گزارش‌های رسانه‌ای در خصوص تحریم‌های مربوط به ویزا علیه این کشور را گمراه کننده دانسته و آن‌ها را تکذیب می‌کند.

محمد فیصل، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما گزارش‌های رسانه‌ای درباره معرفی قوانین جدید در امور کنسولی را مشاهده کردیم. مطالب عنوان شده در این گزارش‌های خبری گمراه کننده است.

پیشتر در روز یکشنبه چندین رسانه داخلی و خارجی گزارش دادند که آمریکا به دنبال امتناع پاکستان برای بازگرداندن شهروندان اخراج شده خود از واشنگتن، تحریم‌هایی علیه این کشور وضع کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفت: مباحثات مداومی میان پاکستان و آمریکا بر سر موضوعات کنسولی از جمله همین موضوع در جریان است. هر دو کشور با توجه به قوانین مربوطه در این موضوعات به طور دو جانبه کار می‌کنند و پیشرفت‌های چشمگیری بدست آورده اند.

این مقام وزارت خارجه پاکستان افزود: دولت آمریکا به طور منظم به اقدامات کنسولی خود در سفارت این کشور در اسلام آباد ادامه خواهد داد و بحث‌های در حال انجام، بر روی روند صدور ویزا برای متقاضیان معمول پاکستانی تاثیر نخواهد داشت.

اسلام‌آباد در حالی مورد تحریم قرار گرفتن از سوی آمریکا را رد می‌کند که به دنبال امتناع پاکستان از بازگرداندن شهروندان اخراج شده خود از آمریکا، روز گذشته سخنگوی وزارت خارجه این کشور اعلام کرد واشنگتن تحریم‌هایی را علیه اسلام‌آباد وضع کرده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ترامپیسم بدون ترامپ هم ادامه پیدا خواهد کرد

هزینه‌ 200 میلیون یورویی برای واردات واکسن‌های خارجی

تهدید آمریکا پس از لبخندهای دیپلماتیک بیشتر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha