رحمانی فضلی مطرح کرد؛

ترور به دست گرفتن سلاح نیست، ترور نادیده گرفتن عواطف و احساسات است

 ترور به دست گرفتن سلاح نیست، ترور نادیده گرفتن عواطف و احساسات است

به گزارش سراج24، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نشست گزارش بازدید دفاتر سازمان ملل در مناطق سیل‌زده، گفت: بارندگی که در ۲۵ استان کشور رخ داد، میزان آن بیش از ۳۱۵ میلی متر یعنی دو برابر سال گذشته بود و این میزان بارندگی موجب طغیان روخانه‌ها و در نهایت منجر به وقوع سیل و ایجاد مشکل برای مردم شد.

وی افزود: مدیریت سیل در ۲۵ استان به همراه با جا‌به‌جایی مردم از مساکن خود و خدمت‌رسانی به آن‌ها کار بزرگی بود؛ به لطف خداوند توانستیم با کمک مردم و تمامی نهادها، به ویژه دستگاه‌های نظامی مانند ارتش، سپاه، هلال‌احمر و نیروی انتظامی به اهدافی که برای مراحل اولیه کمک به مردم آسیب دیده داشتیم، برسیم، اولین هدف ما، پایین آوردن تلفات جانی و هزینه‌های جاری بود.

رحمانی فضلی تصریح کرد: ۷۶ نفر در این حادثه جان باختند، البته برخی از فوتی‌ها هم به دلیل وقوع سیل نبوده است، هر چند که فوت یک نفر هم برای ما ارزش دارد ولی این حادثه می‌توانست هزاران کشته داشته باشد.

وزیر کشور ادامه داد: در مرحله مدیریت مقابله با سیل که مسئولیت آن به دوش بنده بوده، تصمیمات بزرگی گرفته شد، شاید در فرصت مناسب این تصمیمات را مستند سازی کنیم، همچنین اوج شکوه همکاری مردم را در این اتفاق شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه در سیل خوزستان ما باید بین بد و بدتر یکی را انتخاب می‌کردیم، گفت: در این استان یا باید قبول می‌کردیم که نیمی از خوزستان که هزینه انسانی و اقتصادی بسیار بالایی داشت زیر آب برود یا برخی از روستاها، مزارع و دشت‌ها، بر این اساس مردم با استقبال به پیشنهادات، با ما همکاری کردند، جابه‌جایی۲۰۰ روستا در خوزستان کار آسانی نبود، اکنون مرحله مقابله با سیل تمام شده است و بازسازی را شروع کردیم.

رحمانی فضلی افزود: پس از وقوع سیلاب در کشور ۱۷۹ هزار واحد مسکونی از ۱۰ تا ۱۰۰ درصد آسیب دیدند، همچنین زمین‌های زراعی، دام، جاده‌ها، پل‌ها و تاسیسات زیر آب رفته است، البته ما به سرعت در حال بازسازی هستیم و برای ۱۷۹ واحد مسکونی شناسنامه درست کردیم.

وی ادامه داد: برای بیش از ۱۰۰ هزار خانواده وسایل زندگی تامین کردیم، به تمامی سیلزدگان هم این اختیار را دادیم که تا پایان تحویل مسکن های خود واحد‌هایی را بسازند یا اجاره کنند، چراکه طبق برنامه ریزی انجام شده حداکثر تا یک سال واحد‌های جدید تحویل مردم داده می‌شود.

وزیر کشور با بیان اینکه  تمامی دستگاه‌ها پای کار هستند، اظهار کرد: از ابتدای وقوع سیل روزانه بیش ۵۰۰ هزار وعده غذایی به مردم داده‌ایم، البته تمامی این ۵۰۰ هزار غذا توسط مردم در  غالب نهاد‌های اجتماعی و سمن‌ها  تهیه شده است.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه این حادثه مانند بسیاری حوادث دیگر ساماندهی می‌شود، بیان کرد:  چنین حوادثی آزمونی برای همه انسان‌هایی است که به دنبال عشق، محبت و مساعدت هستند.

رحمانی فضلی تصریح کرد: کسانی که در این مدت به دلیل مسائل سیاسی مانع کمک شدند عملشان شیطانی بوده که این عمل در خاطره ملت ایران باقی خواهد ماند چرا که دنیا محل آزمون است و دعا کنیم که در آزمون انسانیت عشق محبت و فداکاری موفق باشیم.

وزیر کشور ادامه داد: ارزش کمک زمانی است که بدون اعلام نیاز به کمک باشد و کشورهایی که بدون اعلام نیاز به ما کمک کردند تا این احساس عاطفی و عاشقانه توأم با محبت برای مان اصالت دارد و از آنها خالصانه تشکر می‌کنم چرا که عمل شان عمل انسانی و خالصانه است.

رحمانی فضلی در پایان خاطر نشان کرد: ترور به دست گرفتن سلاح نیست، ترور نادیده گرفتن عواطف و احساسات است؛ این معنی ترور در ادبیات و فرهنگ ما است، دوستی و عشق در خاطر ملت ما خواهند ماند و کارشکنی و ممانعت‌ها هم در ذهن  مردم می‌ماند؛ در این حوادث دوستان و دشمنانمان روشن‌تر خواهد شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

دستگیری 3 تن از عناصر تروریست ضد انقلاب در شمالغرب کشور

پیامدهای سیاسی، امنیتی و حقوقی ترور شهید فخری‌زاده بررسی می‌شود

هدف دشمن از ترور دانشمندان هسته‌ای توقف انقلاب اسلامی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha