خرازی: ایران و روسیه دارای منافع و مشکلات مشترک هستند

خرازی: ایران و روسیه دارای منافع و مشکلات مشترک هستند

به گزارش سراج24، سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی که در مسکو به سر می‌برد، با ویتالی نائومکین، رئیس موسسه شرق شناسی آکادمی علوم روسیه دیدار و گفتگو کرد. دو طرف در این دیدار درباره همکاری‌های دو کشور و مسائل منطقه و بین‌المللی با یکدیگر گفتگو کردند.

خرازی در این دیدار اظهار داشت: ایران و روسیه دارای منافع و مشکلات مشترک هستند و یکی از مشکلات مشترک، فشار‌های آمریکا و غرب به ویژه در رابطه با تحریم‌هاست.

وی افزود: اگرچه تحریم‌ها فشار‌هایی را بر ایران وارد ساخته است، ولی مردم ایران نمی‌پذیرند که به استقلال کشورشان خدشه‌ای وارد شود.

دو طرف همچنین درباره مسائل منطقه اشاره کردند که باید در سوریه هر چه زودتر ثبات برقرار شود و گروه‌های تروریستی از این کشور خارج شوند. با توجه به اینکه حضور ایران و روسیه در سوریه قانونی است، لذا با همکاری یکدیگر و از طریق نشست‌های آستانه، دولت سوریه باید بتواند بر تمام سرزمین خود حاکمیت داشته باشد.

ویتالی نائومکین در این دیدار ایران را شریک کلیدی روسیه دانست و اظهار کرد: نقش مهم ایران در ایجاد ثبات در سوریه قابل درک است.

وی فشار‌های مربوط به تحریم ایران را بی‌سابقه دانست و با بیان اینکه این موضوع برای روسیه نگران‌کننده است، اقدامات تحریمی را محکوم کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| مشت نمونه خروار؛ بحران در اروپا اما اسم ایران در تیتر خبرها

موشن گرافیک| همه مردم جهان روی میز قضاوت‌

کلیپ نوشت| خروج روزانه ۱۶ هزار افغانستانی از ایران!

0 نظر

ارسال نظر

capcha