استراتژی مقاومت هزینه کمتری نسبت به تسلیم شدن دارد

استراتژی مقاومت هزینه کمتری نسبت به تسلیم شدن دارد

به گزارش سراج24، سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی، دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در اختتامیه همایش بین‌المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ که عصر امروز (دوشنبه ۹ اردیبهشت ماه) در محل دانشکده حقوق دانشگاه تهران برگزار شد اظهار کرد: ترسیم شدن آینده جهان اسلام بدون پشتوانه فلسفی و شجاعت رهبران و نخبگان شدنی نیست. رخداد‌های سیاسی و اجتماعی همواره بینش، جهان‌بینی و منظومه فکری بشریت را می‌طلبد.
وی تصریح کرد: نگاه ما به عنوان یک مسلمان به تحولات عمیق آینده باید ریشه فکری و ایدئولوژیک داشته باشد.
سرلشکر رحیم صفوی گفت: هرچه ریشه‌های اعتقادی و عزم و اراده و شجاعت رهبران و نخبگان و ملت‌های غیر وابسته بیشتر باشد بیشتر می‌توانند تغییرات و رخداد‌های آینده اقتصادی، سیاسی و فرهنگی جهان اسلام را رقم بزنند.
مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ادامه داد: هدف آینده پژوهشی به تنهایی شناخت تحولات آینده نیست بلکه کمک به تصمیم گیران برای ساخت آینده بهتر در برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است، ما چشم انداز ۲۰ ساله داشته‌ایم، اما باید بررسی کنیم چرا نتوانسته‌ایمبه آن دست پیدا کنیم.
وی ادامه داد: طی ۲۰ سال گذشته سرنوشت سیاسی و امنیتی اکثر ملت‌های اسلامی را غرب بر عهده گرفته و تقسیم‌های کشور‌های اسلامی بعد از جنگ جهانی اول آغاز شد که به عنوان مثال عراق را به انگلستان بخشیدند و لبنان و روسیه سهم فرانسویان شد.
سرلشکر رحیم صفوی ادامه داد: اگر به تاریخ سیاسی منطقه غرب آسیا توجه کنید چگونگی به وجود آمدن غده سرطانی به نام رژیم صهیونیستی بعد از جنگ جهانی دوم آگاهی می‌یابید، این رژیم برای تسلط بر نظام‌های منطقه و ایجاد نا امنی به وجود آمده است.
مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا بیان کرد: آمریکا ۴۰۰ میلیارد دلار از سعودی‌ها گرفته و ترامپ امنیت را تجاری کرده است تا جایی که حتی به اروپایی‌های می‌گوید باید سهم خود را در ناتو بپردازید.
وی تصریح کرد: آیا ملت‌ها و دولت‌های اسلامی می‌خواهند مانند گذشته سرنوشت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی خود را به دست غرب بسپارند، آیا این کشور‌ها استراتژی مقاومت را دنبال خواهند کرد یا تسلیم شدن را، به نظر می‌رسد که استراتژی مقاومت هزینه کمتری نسبت به تسلیم شدن دارد.
رحیم صفوی تاکید کرد:لیبی تسلیم آمریکا شد و همه چیز خود را برای این کشور فرستاد، اما اکنون وضعیت این کشور را مشاهده کنید کاملا مشخص است که هزینه تسلیم شدن بسیار بیشتر از مقاومت است.
مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ادامه داد: کشور‌های اسلامی باید سرنوشت خود را مشخص کنند چرا که کشور‌های اسلامی حدود ۷ درصد ذخایر انرژی و ۵۷ درصد گاز را در دست دارند و قدرت‌های بزرگی مانند چین برای رفع نیاز خود به سمت آن‌ها خواهند آمد.
وی تصریح کرد: از حدود ۵۷ کشور عضو همکاری‌های اسلامی ۴ کشور ایران، موریتانی، پاکستان و افغانستان جمهوری هستند و پیش بینی می‌َشود که تا ۲۰ الی ۳۰ سال آینده کشور‌های دارای رژیم شاهنشاهی نیز به سمت این نوع حکومت حرکت کنند.
سرلشکر رحیم صفوی گفت: ۱۵ هزار نفر در عربستان سعودی سالانه برای تحصیل به اروپا و آمریکا می‌روند و دیگر این قشر تحصیل کرده نظام پادشاهی عربستان را بر نمی‌تابد لذا قطار پادشاهی عربستان به پایان خطر رسیده است.

انتهای پیام /

اخبار مرتبط

لزوم اتحاد مسلمانان علیه پروژه اسلام‌هراسی غربی‌ها

هزینه سازش از هزینه مقاومت بیشتر است

هزینه مقاومت کمتر از تسلیم شدن است

0 نظر

ارسال نظر

capcha