قوه قضائیه و پلیس با برهم زنندگان امنیت مردم برخورد کنند

قوه قضائیه و پلیس با برهم زنندگان امنیت مردم برخورد کنند

به گزارش سراج24؛ مهناز افشار بازهم حاشیه ساز شد. همزمان با وقوع سیل در فروردین ماه بود که گروه‌های عراقی برای کمک به حادثه دیدگان وارد کشور شدند. در این میان یکی از شهروندان عرب خوزستانی با انتشار کلیپی خواستار کمک رسانی ایرانیان به جای کمک عراقی‌ها شد.

این توئیت مهناز افشار واکنش‌های بسیاری را در پی داشت که اغلب کاربران او را به بی‌سوادی و نژادپرستی متهم کرده بودند. این مسئله از آنجا سرچشمه گرفت که برخی کاربران از نیروهای حشدالشعبی به عنوان عراقی‌هایی یاد کردند که تحت فرمان صدام به ایران حمله کردند. البته مهناز افشار پیش از این در توئیتی در ایام اربعین نسبت به شعار حب الحسین یجمعنا واکنش نشان داده بود و شعار حب الایران یجمعنا را در صفحه‌ی خود به اشتراک گذاشته بود. این پست نیز در ایام جلوه‌گری وحدت بین مسلمانان و شیعیان منجر به بحث‌های ملی و قومی شد.

این بازیگر بازهم از پای ننشست و در پست دیگری به توصیه‌ی داریوش اقبالی خواننده‌ی لس‌آنجلسی دارویی به نام نالوکسان را معرفی ‌می‌کند که به منظور احیای معتادانی بکار می‌رود که در شرایط بحرانی اور دُز هستند. بلافاصله پس از این پست مهناز افشار جامعه‌ی پزشکی ایران نسبت به هرگونه تجویز و مصرف خودسرانه‌ی این دارو واکنش نشان داده و اعلام شد که این دارو باید تحت شرایط کنترل شده توسط پزشک اورژانس در دُز مشخص تجویز شود و مصرف آن به شکل خود سرانه ممکن است منجر به مرگ افراد شود.

با وجود اظهار نظر پزشکان مهناز افشار این‌بار نیز از مواضع خود کوتاه نیامده و با استناد به یک گزارش که ادعا می‌شد از سوی سازمان بهداشت جهانی منتشر شده؛ ادعای خود را کاملا دلسوزانه و صحیح دانست.

وزارت بهداشت نیز پیرامون این مسئله سکوت کرد و کل مسئله با احضار مهناز افشار به دادستانی جهت ارائه‌ی پاره‌ای از توضیحات رفع و رجوع شد!

حال که بواسطه‌ی انتشار پست تحریک آمیز مهناز افشار یک انسان کشته شده است کاربران فضای مجازی در تلاشند با تقاضا از مسئولان ذیربط، این بازیگر پرحاشیه را به میز محاکمه بکشانند. هرچند که پیش از این نیز سلبریتی‌هایی مانند بهاره رهنما نیز از یک تروریست عضو گروهک کومله حمایت کرده بود.

اگر در همان دوران با شخصی مانند بهاره رهنما برخورد مناسبی انجام می‌شد قطعا امروز شخص خانم مهناز افشار جرات انجام چنین اعمالی را به خود نمی‌دادند. حضرت آیت الله خامنه‌ای در روز یکشنبه 8 اردیبهشت ماه در دیدار فرماندهان و مدیران نیروی انتظامی فرمودند: نا امن شدن فضای مجازی را موجب ضرر و زیان به مردم است و وظیفه‌ی نیروی انتظامی تأمین امنیت فضای مجازی است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، «جلوگیری از خرید و فروش سلاح» را یکی دیگر از وظایف مهم نیروی انتظامی برشمردند و افزودند: در برخی کشورها مانند آمریکا، خرید و فروش سلاح به علت منافع مافیای کمپانی‌های اسلحه‌سازی آزاد است و برای مردم آن مشکل‌ساز است، اما در کشور ما که چنین مشکلی وجود ندارد و خرید و فروش سلاح ممنوع است، باید جلوی آن گرفته شود.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر جلوگیری از خرید و فروش سلاح در فضای مجازی، گفتند: قاتل دیروز روحانیِ همدانی در صفحه اینستاگرام با چهار نوع اسلحه تصاویری از خود منتشر کرده است که مقابله با اینگونه موارد وظیفه نیروی انتظامی است.

رهبر انقلاب بر برخورد با فروش سلاح و افرادی تاکید داشتند که امنیت مردم در فضای مجازی را به خطر می‌اندازند. حال باید منتظر بمانیم و ببینیم نیروی انتظامی و قوه‌ قضائیه چه برخوردی با این سلبریتی پرحاشیه یعنی مهناز افشار دارند.

جواد جاویدنیا در حاشیه مراسم تودیع و معارفه معاون حقوقی قوه قضاییه در جمع خبرنگاران درباره پست توییتری اخیر مهناز افشار، گفت: قطعا سلبریتی‌ها تاثیر جدی در این قضایا دارند و باید خیلی در مطالبی که منتشر می‌کنند، دقت کنند. آنها باید در منابع خبری خود دقت کنند زیرا می‌دانند کوچکترین صحبتی که داشته باشند، تاثیرگذار است.

جاویدنیا در پاسخ به این سوال که توییت مربوط به منافقین بوده و مهناز افشار بازنشر کرده است و اینکه آیا قرار نیست پرونده‌ای تشکیل شود، ادامه داد: بله متاسفانه و اقدامات لازم در دستگاه قضایی در حال انجام است و بیان برخی موارد باعث می‌شود کار لطمه بخورد و قطعا در این فضا دنبال اجرای قانون هستیم و هر کسی هر اقدامی انجام می‌دهد باید پاسخگوی اعمال و رفتارش باشد. علی‌القاعده دستگاه قضایی تا زمانی که پرونده‌ای تشکیل نشده باشد و برخوردی انجام نشود، مجاز به بیان نیست زیرا در جامعه التهاب ایجاد می‌شود و باید اجازه دهیم این موضوع طبق روند منطقی خود پیش برود.

وی اضافه کرد: قطعا خود این شخصیت‌ها نیز متوجه حساسیت‌های موضع‌گیری‌های خود در فضای مجازی هستند و باید در منابع خبری خود دقت کنند. معاون دادستان کل کشور در امور فضایی مجازی تاکید کرد: باید سواد فضای مجازی افزایش یابد و هر خبری را منتشر نکنیم زیرا باید هم پاسخگوی قانون و هم وجدان عمومی باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که توییت مهناز افشار قاتل را برای قتل تحریک کرده است ؟ گفت: اینها مسائل قضایی است و باید بررسی شود و در مسائل قضایی نمی‌توان بر مبنای موجی که راه افتاده اقدام کرد.ممکن هم است این موج صحیح باشد اما باید بررسی شود و به عنوان دستگاه قضایی نمی‌توانیم برمبنای آنچه که در اذهان عمومی به وجود آمده حکم صادر کنیم.

جاویدنیا تصریح کرد: تمام این موارد باید بررسی کارشناسی و دقیق شود و اگر بنابر برخورد قضایی باشد، روند اطلاع‌رسانی خاص خود را دارد.

حال باید منتظر بمانیم تا ببینیم آیا قوه‌ی قضائیه این نیز با سلبریتی‌های حاشیه ساز مماشات می‌کند یا اقدامی عاجل جهت جلوگیری از وقوع مجدد چنین حوادثی انجام می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

کارسوق نیم‌روزه آموزش و هم‌افزایی توئیتری

فیلم| انصراف دهندگان از جشنواره فجر برگشتند

فیلم| تلاش مهناز افشار برای سانسور نشدن در داخل ایران!

0 نظر

ارسال نظر

capcha