واکنش وزیر کشور به قتل طلبه همدانی +عکس

واکنش وزیر کشور به قتل طلبه همدانی +عکس

به گزارش سراج24، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به تاثیر فضای مجازی در قتل طلبه همدانی اشاره و با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود درباره مضرّات این فضا مطالبی را بیان کرد. متن کامل این مطلب را در زیر مشاهده می‌کنید.

 
بسم الله الرحمن الرحیم
حادثه تلخ و دردناک ترور یک طلبه حوزه علمیه در همدان نشان داد فضای مجازی در کنار وجوه مثبت و ارزشمند می‌تواند بسترساز جنایت و اتفاقات تاسف باری باشد. در هیچ نقطه از جهان حتی کشور‌های تولید کننده و میزبان این تکنولوژی ارتباطاتی نوین، آزادی عمل کاربران تا مرز هرج و مرج طلبی و ولنگاری در فعالیت‌های اجتماعی مشاهده نشده و برای استفاده کاربران قوانین سختگیرانه‌ای اعمال می‌شود.
یکی از راه‌های پیشگیری و مقابله با اقدامات غیر قانونی و خشونت آمیز، مراقبت دائمی و موثر همه مردم در فضای مجازی و ارائه گزارش به مراجع ذیربط می‌باشد. از سوی دیگر باید دقت داشت بیان و انتشار مطالب ناامید کننده و سیاه نمایی به هر عنوان و بهانه و با هر درجه و نسبتی زمینه ساز بروز واکنش‌های روانی غیر قابل کنترل از سوی عده‌ای بیمار می‌باشد. بهترین روش اعمال محدودیت هدفمند در فضای مجازی، کنترل مداوم و دقیق مردم در انتشار مطالب و تصاویر و همچنین گزارش سریع تخلفات به مراجع ذیصلاح می‌باشد. لازم است در این خصوص بستر‌های مناسب و امن دیجیتالی برای کسب اطلاعات مردمی مهیا و در دسترس عموم قرار گیرد.
 
حادثه اخیر در همدان، نشان داد فضای مجازی در کنار وجوه مثبت، می تواند بستر ساز جنایت های تلخی باشد
 
باید در نظر داشت که خشونت فقط ترور فیزیکی نیست بلکه دروغ پردازی، تحریک احساسات مردمی به طرق مختلف مانند توهین و اهانت، فخر فروشی و اشرافیگری، مایوس کردن مردم و ترویج ناامیدی هم از موارد زمینه‌های بروزخشونت کور به شمار می‌رود.
 
انتهای پیام/

اخبار مرتبط

هشتک| اینجا واقعاً آمریکاست

حمایت از کالای ایرانی نباید محدود به چند تیتر خبری شود/ بمباران تبلیغ کالای ایرانی در فضای مجازی

افزایش انتقادات به عملکرد ضعیف دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا

0 نظر

ارسال نظر

capcha