قلعه نویی: تا می‌توانید به من فحش دهید، اما سنگ نزنید

قلعه نویی: تا می‌توانید به من فحش دهید، اما سنگ نزنید

به گزارش سراج24، امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره حاشیه‌های بازی پرسپولیس و سپاهان گفت: اتفاقات بازی پرسپولیس و سپاهان جای تاسف دارد، فوتبال جای قشنگی‌ها و زیبایی‌ها است و اینکه خونی از بینی کسی بریزد کار خوبی نیست. علت اتفاقات رخ داده را باید آن کسانی که عدالت را پیگیری می‌کنند بیان کنند و برای هر کسی حتی من امیر قلعه‌نویی اگر مقصر هستم بیشترین مجازات را در نظر بگیرند.

او درباره اینکه بازی پرسپولیس و سپاهان به جای اینکه یک دربی بزرگ باشد پر از استرس و اتفاقات بد است و با این شرایط آیا نباید فوتبال را تعطیل کنیم؟ تصریح کرد: به نظرم فوتبال را تعطیل کنند بهتر است. متاسفانه دوستان با ابزاری که داشتند تا توانستند به سپاهان تاختند، اما واقعیت چیز دیگری بود. آن‌ها که عدالت‌محور هستند رصد کنند و از هیچ رنگی نترسند و هر کسی که مجرم است را اشد مجازات برایش در نظر بگیرند. در زندگی باید از خداوند و اهل بیت بترسیم، اما متاسفانه این موضوع در مملکت ما رعایت نمی‌شود.

چرا کسی با متخلف برخورد نمی‌کند

قلعه‌نویی عنوان کرد: مگر ما برابر استقلال دقیقه ۹۷ گل نخوردیم و نباختیم؟ به مربی‌شان تبریک گفتیم یا با پرسپولیس در آن شرایط مساوی کردیم. شاید چند ترقه زده شود، اما همیشه بهترین میزبانی و رفتار را با تیم‌های میهمان‌ داشتیم. تراکتورسازی و تیم‌های دیگر مگر میهمان ما نبودند؟ بهترین جایگاه را در اختیار تیم‌هایی همانند پرسپولیس قرار دادیم. وقتی قبل از بازی یک نفر در فضای مجازی فیلم می‌گذارد چرا کسی با او برخورد نمی‌کند؟ خودشان در باشگاه می‌دانند که قبل از بازی در فضای مجازی چه کسی فیلم گذاشته است. باشگاه پرسپولیس مثل سپاهان یک باشگاه مردمی است، این‌ها همه جزء افتخارات فوتبال هستند، اما اگر قرار باشد برای رسیدن به یک جام سکوت کنند و تحت تاثیر یکسری عوامل قرار بگیرند خوب نیست.

تا می‌توانید به من فحش دهید، اما سنگ نزنید

او ادامه داد: ما که ۱۴-۱۵ بار در اصفهان میزبان بودیم، قبول داریم چندین بار هم در اصفهان ترقه زدند که بعد از آن باشگاه سپاهان هم برخورد کرد، اما در اصفهان آیا سر کسی شکسته است؟ ما باشگاه پرسپولیس را به عنوان یک باشگاه مردمی قبول داریم. برانکو اخلاق‌مدار است و عرب یکی از مدیران خوب کشور است. اما حراست فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی و اخلاق این موضوع را پیگیری نکردند. این مسئله ۳-۴ روز قبل از بازی اتفاق افتاد. من دیروز هم گفتم تا می‌توانید به من فحش دهید، اما سنگ نزنید.

بلافاصله با سیاوش یزدانی برخورد کردیم

سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره این موضوع که بعد از بازی هم بعضی از بازیکنان مانند سیاوش یزدانی با صحبت‌هایشان شرایط را بدتر کردند، تصریح کرد: من هم این موضوع را قبول دارم و بعد از اینکه این فیلم را دیدیم بلافاصله با این بازیکن برخورد کردم و این بازیکن هم گفت من منظورم این بود که درگیری نشود. یزدانی روز شنبه مصاحبه کرد و توضیح داد. وقتی من قلعه‌نویی می‌بازم و می‌گویم مقصر هستم از شهامتم است و هیچ ادا و اصولی هم در نمی‌آورم. کار غلط را هر شخصی انجام می‌دهد باید بگوییم غلط است. این فوتبال را یا باید جمع کنیم یا ریشه‌یابی و مشکلاتش را برطرف کنیم. به هر حال نگاه‌ها فرق کرده و چرا در بازی با تراکتورسازی و سپاهان این اتفاقات نیفتاد؟

 

زمانی که توهین کردند فقط به سینه ام زدم

قلعه‌نویی درباره دلیل احضارش به کمیته انضباطی گفت: همان نگاه عدالتی که می‌گویم در اینجا مطرح می‌شود. آن‌ها می‌گویند چرا کنفرانس بعد از بازی نرفتم. شما خودتان را به جای من بگذارید ۹۰ دقیقه به من توهین کردند، خوب است من هم بگویم کادو می‌کنم و به خانواده‌هایشان تقدیم می‌کنم. زمانی توهین می‌کردند به سینه‌ام زدم و گفتم خیلی ممنون و حرف دیگری نزدم. شما گزارشگر بازی را ببینید، این آدم خدا را در نظر گرفته است و این طور گزارش کرده است. بعد از فحاشی‌ها ببینید چه می‌گفت. چرا عدالت را در نظر نمی‌گیریم و ۹۰ دقیقه به من و خانواده‌ام توهین کنند و اینکه به سینه‌ام بزنم کار بدی است؟ یک تیمی که بالای ۱۰۰ میلیارد هزینه کرده و همه جور حمایت را هم دارد اگر از آن‌ها ۵ گل بخوریم خوب است؟ ما با شرافت بازی کردیم و خوشحال هستم که ۳ مرتبه در فوتبال تاریخ ساز شدیم.

بازی استقلال تهران و استقلال اهواز فوتبال پاکی ارائه شد

او ادامه داد: در بازی استقلال تهران و استقلال اهواز روز فوتبال پاک بود و اگر آن بازی را پیروز می‌شدیم قهرمان می‌شدیم، اما شکست خوردیم. کریم بوستانی سرمربی استقلال خوزستان ۱۰ سال بعد همکار من شد. همین کریم بوستانی در مقابل استقلال خوزستان از تیم من مساوی گرفت. از کریم ملاحی سوال کنید تیم ما مقابل تیم آن‌ها به میدان رفت و ما چه روزی را رقم زدیم. چرا این‌ها را نشان نمی‌دهید؟ امیر قلعه‌نویی به خاطر صداقت و معرفتش حتی از خودی‌ها توهین شنیده، اما برایش مهم نیست و خدا را در نظر گرفته است.

زمانی که تخلفشان را افشا کردم آقایان من را احضار کردند

قلعه‌نویی اظهار کرد: هر جا رفتم گفتم به من توهین کنید، اما سنگ نزنید. سپاهان و پدیده معادلات این آقایان و لیگ را به هم زدند. بعضی‌ها خوششان نیامده است. من مسلمانی هستم که دروغ نمی‌گویم و گفتم بالای سقف قرارداد گرفته‌ام. اکنون هم می‌گویم چطور قرارداد قلعه‌نویی و دایی را منتشر کردند. اگر خلاف است الان هم خلاف شده است، این چه مدیریتی است؟ ما با بودجه یک سوم ۳ تیم یک فوتبال منطقی و خوب انجام دادیم. بهترین گل زده را داشته‌ایم. آقایان همه‌جایشان درد گرفته که با یک سیستم منسوخ شده بیشترین گل زده را داشتیم. حسن‌زاده را روی خط بیاورید، طبق قانون که اساسنامه مجمع است هر شخص را که می‌خواهند محکوم کنند باید دفاعیاتش را شفاهی یا کتبی بگیرند. من را در این چند سال به ناحق محرومم کردند و یک بار من را نخواستند و چطور اکنون من را احضار کردند. خودشان خلاف کردند و زمانی که من خلافشان را افشا کردم در نهایت گفتند اکنون قلعه‌نویی باید بیاید توضیح بدهد. اسنادش هست تمام رای‌هایی که کمیته انضباطی علیه من داده جریمه بوده است چرا من را نخواستند و جریمه کردند این خلاف قانون است. من باید به صورت شفاهی یا کتبی توضیح می‌دادم و این قانون ۲ سال است تصویب شده است.

سپاهان ۲ سال به عنوان میزبان نمونه انتخاب شده است

سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره اینکه نوع برگزاری مسابقات لیگ هم ایراد دارد، بیان کرد: اتفاقات بازی پرسپولیس و سایپا هم مربوط به سپاهان است؟ من می‌گویم علت چیز دیگری است. ما دقیقه ۹۷ گل خوردیم مگر به شفر تبریک نگفتم؟ مگر از تراکتورسازی با ۲ گل نباختیم، چه اتفاقی افتاد؟ ۸۰ هزار نفر جمعیت در تبریز بودند و در بازی با تراکتورسازی و سپاهان اتفاقی نیفتاد. تابش قبل از این بازی از بعضی از طرفداران خود ما دلخوری داشته، ما کار فرهنگی می‌کنیم. سپاهان ۲ سال به عنوان میزبان نمونه انتخاب شده است. طرفداران ما رفتند شهرستان جم و مسجدسلیمان حسینیه در اختیار طرفداران قرار دادند. طرفداران سپاهان از طرفداران آذری که همه آن‌ها نور چشم ما هستند با شیرینی استقبال کردند.

حسن زاده یک دقیقه فحش ناموس بخورد تحمل می کند

قلعه‌نویی افزود: در بازی رفت پرسپولیس و سپاهان آن اتفاقات افتاد و آن پنالتی را برای ما نگرفتند آیا اتفاقی افتاد؟ من در نشست خبری بعد از بازی با پرسپولیس در مرز سکته بودم و به علت توهین‌هایی که شد ترجیح دادم که شرکت نکنم. یک مصاحبه وریا غفوری کرد و حسن‌زاده چند بار جوابش را داده است؟ حسن زاده یک دقیقه فحش ناموس بخورد ببینم می‌تواند تحمل کند. در حق تیم‌های خارج از تهران نهایت ظلم را می‌کنند. ۷-۸ سال است که علیه من حکم‌های ناحق می‌دهند. قانون می‌گوید هرکس که می‌خواهید حکم علیه او صادر کنید باید شفاهی یا کتبی دفاعیاتش را بشنوید، اما در ۲ سال گذشته بدون اینکه دفاعیات من را بشنوند حکم صادر کردند. فقط این بار من را خواستند، چون در یک برنامه به تخلف آن‌ها اشاره کردم.

سرمربی سپاهان گفت: باشگاه پرسپولیس هم دوست نداشت این اتفاقات رخ بدهد و نهایت تلاش‌شان را کردند که میزبانی خوبی داشته باشند. البته به ما فقط ۵ بلیت برای جایگاه ویژه دادند و در اصفهان هر تیمی که می‌آید من به فتاحی می‌گویم به مدیر تیم‌ها زنگ بزنید که اگر زمین تمرین و بلیت می‌خواهند در اختیارشان قرار دهیم. حرف ما هم این است که چرا مسئولان باشگاه پرسپولیس گذاشتند لیدر باشگاه ۳ روز قبل این کار‌ها را انجام دهد.

او درباره اینکه سپاهان از بیرانوند شکایت کرده است، گفت: من اطلاعی ندارم، بیرانوند سرمایه فوتبال ما و از دوستان نزدیک من است، اما فکر می‌کنم پرسپولیس از یزدانی شکایت کرده است.

قلعه‌نویی در پایان خاطر نشان کرد: آدم بزرگی نیستم، اما ببینید با علی دایی و علی پروین چه کار کردند. فقط به جرم اینکه فوتبال سالم بازی می‌کنیم و از حق تیم‌مان دفاع می‌کنیم چه رفتاری می‌کنند. اینکه ما ۵ گل از برخی از تیم‌ها بخوریم خوب است. چطور در بازی که ۶ بازیکن خود را نداشتیم و در ورزشگاه آزادی به ما ۴ گل زدند من آدم خوبی بودم، اما زمانی که بازی را مساوی می‌کنیم یا می‌بریم من آدم بدِ می‌شوم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

عملکرد خوب سپاهان اصفهان در فصل نقل و انتقالات تابستانی

قلعه نویی: صد هزار نفر فحش ناموس به من دادند

قلعه‌نویی: هواداران پدیده با رفتار‌هایی که کردند حرمت امام رضا(ع) را نگه نداشتند

0 نظر

ارسال نظر

capcha