ورود ملخ‌های عربستان به دهلران شایعه است

ورود ملخ‌های عربستان به دهلران شایعه است

به گزارش سراج24، از صبح امروز کلیپی از هجوم ملخ به برخی روستاهای دهلران در شبکه‌های مجازی منتشر شده که هجوم آنها مشکلاتی را برای ساکنین این مناطق به دنبال داشته است. در این کلیپ ادعا می‌شود که این ملخ‌ها و سوسک‌ها از جانب کشور عربستان بوده‌اند.
در این راستا مجید عسگری فرماندار شهرستان دهلران دقایقی پیش گفت: روزهای اخیر 2 روستای بخش زرین آباد مورد هجوم سوسک‌ها و ملخ‌ها قرار گرفته است.
وی افزود: مسوولان جهاد کشاورزی در حال بررسی علت این رویداد هستند و به زودی دلیل اصلی هجوم این جانداران گزارش خواهد شد.
فرماندار شهرستان دهلران با رد شایعه مهاجر بودن این ملخ‌ها اضافه کرد: شایعه ورود ملخ‌های عربستان به این منطقه صحت ندارد و این ملخ‌ها محلی‌اند که با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی و همچنین مطلوب بودن شرایط تغذیه‌ای شاهد طغیان این جانداران بوده‌ایم.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه هجوم این جانداران گسترده نبوده کنترل آنها به‌راحتی امکان پذیر است.
در ادامه امیر قاسمی مدیر روابط عمومی محیط زیست استان ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: درستی یا نادرستی این ویدیو توسط کارشناسان سازمان درحال بررسی است و بعد از بررسی نتیجه به اطلاع مردم خواهد رسید.
به نقل از منابع محلی ادعا می‌شود این ویدیو مربوط به سوسک‌هایی هستند که از اوایل سال به منطقه وارد شده‌اند و درحال افزایش هستند و ملخ‌های صحرایی در این منطقه دیده نشده‌اند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

حمله ملخ های صحرایی ناگهانی نیست

۲۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در معرض خطر حمله ملخ های صحرایی قرار دارند

مبارزه با آفت ملخ صحرایی در ۷۵۰۰ هکتار از اراضی

0 نظر

ارسال نظر

capcha