امدادرسانی به مردم مناطق سیل‌زده

امدادرسانی به مردم مناطق سیل‌زده

به گزارش سراج24، محمد جواد نادمی فرمانده تیم عملیات ویژه اورژانس کشور، درباره اقدامات تیم‌های اعزامی عملیات ویژه اورژانس کشور اظهار کرد: ۵ تیم عملیات ویژه اورژانس کشور برای خدمت رسانی به مردم سیل‌زده استان خوزستان اعزام شدند؛ این تیم طی ۴۸ ساعت گذشته روستا‌ها را از سوسنگرد تا بستان  و تمامی خانواده‌های آسیب دیده  ساکن  این مناطق را به صورت چادر به چادر تحت پوشش قرار دادند.
وی ادامه داد: تیم‌های اعزامی شامل پزشک، پرستار و تکنسین‌های اورژانس بودند که برای خدمت رسانی همراه با اقلام دارویی به این مناطق اعزام و تعداد زیادی از مصدومان در این طرح مداوا شدند، مجموعا ۸ انتقال که ۴ نفر از آن‌ها مادران باردار بودند در این مناطق صورت گرفت.
نادمی بیان کرد: روز گذشته روستا‌های اهواز تا سوسنگرد تحت پوشش این طرح قرار گرفت و فردا برای خدمت رسانی عازم روستای حمیدیه خواهیم شد؛ در ۴۸ ساعت گذشته در طرح چادر به چادر حدود ۵۳۰ نفر تحت پوشش قرار گرفتند و دارو‌های مورد نیاز آن‌ها به دستشان رسید.
فرمانده تیم عملیات ویژه اورژانس کشور با اشاره به اینکه چادر‌های ذکر شده و متعلق به عشایر منطقه و آسیب دیدگان سیل‌های اخیر است گفت: روستا‌های سگور، فریه، محمد، هوفلشمیز، سید ناصر، عصافره شرق، هوفل شرقی، هوفل سادات، هوفل علی آباد، چب نات شرقی بررسی شدند و تمام روستا‌های موجود در منطقه سوسنگرد تا بوستان تحت پوشش قرار گرفتند.
وی تصریح کرد: پراکندگی موجود در چادر‌ها امر امدادرسانی را کمی مشکل کرده ، اقدامات انجام شده صرفا توسط تیم عملیات ویژه اورژانس کشور صورت گرفته  است.
نادمی یادآوری کرد: برخی از روستا‌های مناطق جنوبی کماکان با مشکلاتی مثل آب گرفتگی مواجه هستند و تیم‌های اورژانس کشور تا عادی شدن اوضاع در کنار مردم کشورمان خدمت رسانی خواهند کرد.


انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مناطق سیل زده کشور به روایت حاج حسین یکتا

راضی از امداد، نگران نسبت به آینده

چادرنشینی سیل‌زدگان در گرمای خردادماه

0 نظر

ارسال نظر

capcha