آیا با صندلی شکستن و فحاشی نتیجه بازی تغییر می کند؟

آیا با صندلی شکستن و فحاشی نتیجه بازی تغییر می کند؟

به گزارش سراج24، حمید درخشان کارشناس فوتبال کشورمان، درباره راهکارهای لازم برای جلوگیری از تکرار اتفاق های دیدار پرسپولیس و سپاهان در بازی های لیگ برتر فوتبال ایران بیان کرد:  نمی دانم این دعواها جز اینکه سبب می شود خودمان را در مجامع بین المللی بد نشان بدهیم و خارجی ها قضاوت بدی درباره فوتبال ایران کنند، چه تاثیری در نتیجه بازی ها دارد و چه کمکی به فوتبال  ایران  می کند؟ این مسائل سبب می شود به فوتبال و حتی کشور ما انگ بی اخلاقی و بی فرهنگی بزنند.

ذات ورزش زیبا است اما  آشوب گری ها چهره آن را زشت می کند

او ادامه داد: ما تنها برای لذت بردن از بازی فوتبال به ورزشگاه می رویم. فوتبال بازی برد و باخت است و قرار نیست هر ۲ تیم بازنده یا برنده باشند.  استفاده کردن از زیبایی های فوتبال واقعیت این رشته است نه اینکه در ورزشگاه اغتشاش ایجاد کرده و مشکلاتی که بیرون از ورزشگاه داریم به داخل آن بیاوریم. چه لزومی دارد با راه انداختن اینگونه بحث ها جان هزاران نفر را به خطر انداخته و منجر به مرگ یک نفر شویم. ذات ورزش زیبا است اما چنین مسائلی چهره ورزش را زشت می کند. 

سرمربی سابق تیم فوتبال پرسپولیس تصریح کرد:  آیا  در سال های اخیر با صندلی شکستن و پرتاب کردن صندلی به زمین نتیجه بازی های تغییر کرده است؟ این موضوع فقط سبب محرومیت و اعمال جریمه برای تیم ها شده است و در نهایت ما را نالایق می دانند که نمی توانیم یک بازی پرفشار و حساس را به شکل درستی برگزار کنیم. این مسائل برای فوتبال ایران خوب نیست. به جای این کارها نقاط ضعف فوتبالمان را از بین ببریم و نقاط قوت را تقویت کنیم. اگر تیممان بد بازی کرده است آن را به خوبی تشویق کنیم تا بهتر بازی کند و اگر خوب بازی کرده است با تشویقمان از آن تشکر کنیم نه اینکه ۹۰ دقیقه به سرمربی، بازیکن حریف و داور فحاشی کنیم و ورزشگاه را به آشوب بکشانیم.

محروم کردن تیم ها برای تماشاگران درس عبرت نمی شود بلکه باید فرهنگ سازی کنیم

درخشان افزود: یکی از دلایل تاثیرگذار در کمتر شدن تماشاگران ناامنی ورزشگاه ها است. کمتر پدری دوست دارد که در این وضعیت بچه خودش را به ورزشگاه بیاورد. بارها شاهد بودیم چشم یک سرباز کور شده است یا یک هوادار سکته کرده و دیگری مجروح شده است. کمیته انضباطی چند بار می تواند یک تیم را از حضور تماشاگرانش در ورزشگاه محروم کند. محروم کردن برای تماشاگران درس عبرت نمی شود بلکه باید فرهنگ سازی کرده و با این کار از چنین اقدام های مخربی جلوگیری کنیم. 

نباید اجازه بدهیم اوباشگران به ورزشگاه بیایند

کاپیتان اسبق پرسپولیس افزود: هواداری که به ورزشگاه می آید خودش باید مراقب بغل دستی اش باشد و به او اجازه ندهد ورزشگاه را به آشوب بکشاند نه اینکه اگر بغل دستی اش خواست چنین کاری انجام بدهد مشوق او شود. با این کارها هیچ نتیجه ای برای فوتبال ایران  حاصل نشده و فوتبالمان پیشرفت نکرده است. AFC بارها ما را به دلیل  رفتار نامناسب برخی هواداران محروم کرده است. اینکه سطح کیفی فوتبالمان پایین یا بالا است باید در جای خودش بحث شود اما نباید اجازه بدهیم اوباشگران به ورزشگاه بیایند و آن را به هم بریزند. این موضوع فرهنگ فوتبال ایران را زیر سوال می برد.

اگر قانون را خوب اجرا کنیم هیچکس جرئت نمی کند رفتاری انجام بدهد

درخشان درباره لزوم برخورد قاطع با مسببان اینگونه جنجال سازی ها گفت:  فدراسیون فوتبال باید در این زمینه قاطعانه عمل کند. اگر سه جلسه یک تیم را محروم یا حتی از آن امتیاز کسر کند خیلی از مسائل درست می شود. اگر قانون را خوب اجرا کنیم هیچکس جرئت نمی کند رفتاری انجام بدهد که منجر به محرومیت تیم مورد علاقه اش شود. در این وضعیت آرامش به ورزشگاه ها باز می گردد.

رفتار بازیکن یا مربی در داخل زمین منجر به آشوب روی سکوها می شود

پیشکسوت فوتبال ایران درباره لزوم برخورد با مربیان و بازیکنانی که در جریان بازی مدام به داور اعتراض می کنند، اظهار داشت: این مورد هم یکی از عوامل اغتشاش در ورزشگاه ها است . بازیکن یا مربی حتی با اشتباه فاحش داور باید تا حدی خویشتن دار باشد چراکه رفتار او در داخل زمین منجر به آشوب روی سکوها می شود. از کمیته انضباطی می خواهم به این بحث هم ورود کند و بازیکنان و مربیان خاطی به شدت برخورد کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع باشگاه ماشین سازی تبریز پرسپولیسی می‌شود

ادعای رسانه‌های اروپایی نسبت به سرمربی آینده تیم فوتبال پرسپولیس

0 نظر

ارسال نظر

capcha