اظهارات مطهری‌زاده درباره اتفاقات دیدار پرسپولیس و سپاهان

اظهارات مطهری‌زاده درباره اتفاقات دیدار پرسپولیس و سپاهان

به گزارش سراج24، سردار سعید مطهری‌زاده فرمانده یگان ویژه درباره اتفاقات پیش‌آمده در بازی پرسپولیس ـ سپاهان و اقدامات یگان‌ویژه ناجا برای برقراری امنیت در این بازی اظهار کرد: یگان‌ویژه در بازی‌های حساس با حساسیت بیشتری به دنبال ایفای نقش خود است، بازی پرسپولیس ـ سپاهان نیز تحت شعای فضای مجازی قرار گرفته و کری‌خوانی‌هایی بین هواداران و لیدر‌های دو تیم وجود داشت.

فرمانده یگان‌ویژه تهران بزرگ ادامه داد: یگان‌ویژه با برنامه‌ریزی درست و سنجیده با کمک سایر ارگان‌ها پیش از بازی، ضمن انجام بازدید میدانی از ورزشگاه آزادی، محل تیم مهمان را پیش‌بینی کرد و هماهنگی‌های لازم در این زمینه انجام شد، بازدید‌های منظم نیز از گیت‌های ورودی صورت گرفت، به استقبال و خوشامدگویی تیم مهمان (سپاهان) رفتیم و حتی یک ترقه به داخل زمین پرتاب نشد.

فرمانده یگان ویژه:نیرو های ما وظایفشان را درست انجام داد/ سنگ های پرتاب شده مربوط به آسفالت استادیوم بود/ برخی از تماشادگران تحریک شده بودند

وی تصریح کرد: متاسفانه داخل زمین، پشت‌پرده‌ها و کری‌خوانی‌های قبلی باعث درگیری بین هواداران دو تیم شد که با هواداران دو تیم صحبت کرده و با آن‌ها مدارا کردیم.

مطهری‌زاده افزود: در این بازی که از حساسیت زیادی برخوردار بود و بخشی از این افراد، صندلی‌هایی پیچ شده بر روی سکو‌های سیمانی را شکستند سکو‌ها از جنس سیمان است و به راحتی با زدن ضربه شکسته شده و تبدیل به قطعات سنگ می‌شود؛ تمام سنگ‌هایی که پرتاب می‌شد مربوط به آسفالت استادیوم است و از خارج ورزشگاه داخل ورزشگاه نشد، حدود نیم قرن از ساخت استادیوم گذشته و متاسفانه کیفت لازم در آسفالت‌ها وجود ندارد.

فرمانده یگان‌ویژه تهران بزرگ یادآور شد: تماشاچی یار و همیار پلیس است و به آن‌ها به عنوان همیار خود نگاه می‌کنیم، اما متأسفانه داخل آن‌ها افرادی بودند که تحریک شده، تحت تأثیر قرار گرفته و حتی با همکاران بنده درگیر شدند، این افراد با پرتاب اشیاء و سنگ به اموال استادیوم آسیب جدی زده و این اموال را تخریب کردند.

وی با اشاره به مصدومیت تعدادی از مأموران یگان‌ویژه در بازی پرسپولیس ـ سپاهان، متذکر شد: با تمام تنش‌ها امنیت را برقرار کردیم، ما از قبل آموزش دیده‌ایم و می‌دانیم در چنین بازی‌هایی چگونه باید مدیریت صورت گیرد، ما به عنوان پلیس آسیب می‌بینیم که تماشاچی‌ها آسیب نبینند و بتوانند از فضای استادیوم استفاده کنند.

مطهری‌زاده خاطرنشان کرد: به علت ضعف در برخورد با این افراد خاطی و مخلان نظم، باعث شده این اتفاقات در بازی‌ها و استان‌های دیگر سرایت کند.

فرمانده یگان‌ویژه تهران بزرگ افزود: از نیمه دوم به بعد مشکلی نداشت و بازی به خوبی انجام شد، بیش از ۱۰ نفر از افرادی که باعث تحریک هواداران شدند، بازداشت شده و تحویل مقام قضایی شدند تا دررابطه با آن‌ها تصمیم‌گیری صورت گیرد.

به گفته وی، یگان‌ویژه در شواری تأمین موارد مربوطه را ذکر می‌کند و حساسیت‌ها مطرح می‌شود، اما متأسفانه در فضای مجازی برخی به تحریک هواداران پرداخته، جو را متشنج می‌کنند که باعث می‌شود بخشی از امورات مربوط به برگزاری مسابقه ناخواسته تحت‌تأثیر قرار گیرد.

مطهری‌زاده خاطرنشان کرد: تمام نهاد‌ها اعم از فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ، مدیران باشگاه‌ها باید پای کار بیایند، فکر و فرهنگ‌سازی کنند، سازمان‌های مسئول باید برای متخلفان و افرادی که برای فوتبال حاشیه درست می‌کنند، تصمیم‌گیری کرده و برخورد جدی و تأثیرگذار با آن‌ها داشته باشند، اگر این تصمیمات تأثیرگذار نباشد، شاهد چنین مواردی خواهیم بود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مدافع باشگاه ماشین سازی تبریز پرسپولیسی می‌شود

ادعای رسانه‌های اروپایی نسبت به سرمربی آینده تیم فوتبال پرسپولیس

یحیی سکوت خود را شکست

0 نظر

ارسال نظر

capcha