ملکی:

اختصاص ارز نیما بر واردات گوشت تاثیری نداشته است

اختصاص ارز نیما بر واردات گوشت تاثیری نداشته است

به گزارش سراج24، علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، از نوسان مجدد قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: با توجه به بارندگی‌های اخیر و مشکلات حمل و نقل، تا حدودی بازار گوشت دچار تشنج شده است و باید منتظر ماند و دید که شرایط اقلیمی به کدام سمت و سو می‌رود.

وی افزود: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۸۸ تا ۹۲ هزار تومان به مغازه دار و با احتساب ۱۰ درصد سود ۱۰۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.

ملکی از رکود حاکم بر بازار گوشت خبر داد و گفت: با توجه به تضعیف بودجه خانوار، رونق خاصی در بازار وجود ندارد و حال باید منتظر ماند و دید که با واریز حقوق‌های کارگران و کارمندان چه اتفاقی در بازار رخ می‌دهد.

به گفته این مقام مسئول، شرایط مساعد بارندگی و رویش علف در مراتع و جنگل‌ها موجب شده تا دامداران تمایل چندانی به عرضه نداشته باشند که در نهایت کمبود عرضه زمینه را برای نوسان قیمت در بازار فراهم کرده است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی نرخ کنونی هر کیلو دام زنده در میادین را ۴۰ تا ۴۲ هزار تومان اعلام کرد و گفت: این درحالی است که در هفته‌های اخیر هر کیلو دام زنده با نرخ ۴۷ تا ۴۸ هزار تومان خرید و فروش می‌شد.

وی از ورود بره‌های نو طی ماه‌های آتی به بازار خبر داد و گفت: با توجه به افزایش عرضه دام و ورود بره‌های نو به بازار پیش بینی می‌شود که قیمت گوشت در ماه رمضان نوسان خاصی نداشته باشد.

ملکی با بیان اینکه اختصاص ارز نیما به واردات گوشت تاثیری در روند بازار نداشته است، افزود: علی رغم اختصاص ارز نیما به واردات، هر کیلو لاشه وارداتی همچنان با نرخ ۸۱ هزار تومان در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی ادامه داد: با استمرار جلوگیری از خروج دام از مرز‌های کشور پیش بینی می‌شود که به سبب ازدیاد عرضه نوسان خاصی در بازار رخ ندهد.

وی در پایان با بیان اینکه امکان تامین ۹۰ درصد نیاز کشور از تولید داخل وجود دارد، تصریح کرد: با توجه به سیاست مسئولان در جلوگیری از خروج دام از مرز‌های کشور از اسفند تاکنون پیش بینی می‌شود که با استمرار این روند تنها ۱۰ درصد نیاز کشور باید از طریق واردات تامین شود که این امر در جلوگیری از خروج ارز از کشور تاثیر بسزایی دارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

واردات تیشه به ریشه تولید

دست اندازی ژن های خوب برای ارز نیمایی !

فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما را به روزرسانی و منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha