پشت پرده اصلی حوادث در ورزشگاه های کشور چه کسانی هستند؟

پشت پرده اصلی حوادث در ورزشگاه های کشور چه کسانی هستند؟

به گزارش سراج24، چند وقتی است در خلال بازی‌های پرطرفدار فوتبال شاهد اتفاقات عجیبی در ورزشگاه‌ها هستیم که شیرینی تماشای مسابقه را به کام هواداران و تیم‌های فوتبال تلخ می‌کند. درگیری در بازی هفته گذشته تراکتور و پیکان و بازی روز گذشته تیم‌های فوتبال پرسپولیس و سپاهان نمونه بارز این اتفاقات است.
تیم‌های فوتبال پرسپولیس و سپاهان که در روز‌های اخیر رقابت تنگاتنگی را برای قهرمانی در لیگ برتر آغاز کردند و بازی شب گذشته ۲ تیم می‌توانست راه یکی از تیم‌ها را برای قهرمانی هموار کند، اما این بازی به تساوی رسید و ۳ بازی باقیمانده لیگ برتر فوتبال تکلیف تیم‌های اول تا پنجم جدول را روشن خواهد کرد.

بازی شب گذشته از لحاظ فنی بار زیادی نداشت و هر دو تیم اول برای گل نخوردن و بعد برای گل زدن به میدان آمدند و به دلیل شرایط میزبانی، تیم فوتبال پرسپولیس در نیمه اول تمایل بیشتری برای پیروزی داشت و بازی محتاطانه هر ۲ تیم در نهایت به یک تساوی بدون گل ختم شد.

نکته قابل تأمل در بازی پرسپولیس و سپاهان هتاکی‌های بی حدوحصر هواداران ۲ تیم به یکدیگر، کادرفنی و بازیکنان حریف بود که از حد معمول گذشته بود. تماشاگران سپاهان قبل از شروع بازی درگیری را آغاز کردند و پرتاب اشیا به سمت هواداران پرسپولیس و در نهایت درگیری با نیرو‌های امنیتی حاضر در ورزشگاه سر آغازی بود برای همراهی این اتفاق زشت از سوی هواداران پرسپولیس و بازی از همان ابتدا به جنجال کشیده شد.

مهم‌ترین نکته در طول این بازی و پس از آن تحریک تماشاگران از سوی برخی بازیکنان و اعضای فنی ۲ تیم بود که در مهم‌ترین آن بازیکن جوان تیم سپاهان به نام سیاوش یزدانی بعد از یکی - ۲ درگیری با بازیکنان پرسپولیس قصد داشت به نوعی تماشاگران را تحریک کند و در نهایت این اتفاق منجر به شکایت باشگاه پرسپولیس علیه این بازیکن شود.

از سوی دیگر باشگاه سپاهان نسبت به رفتار علی رضا بیرانوند در درگیری با کی روش استنلی معترض است و قصد دارد از وی شکایت کند و البته سپاهانی ها معتقدند که رئیس کانون هواداران پرسپولیس یکی از عوامل اصلی درگیری های روز گذشته بوده است و باید با این فرد متخلف برخورد جدی انضباطی شود.

کانال های هواداری دو تیم و لیدر هایی که مسبب تشدید درگیری می شوند از نفراتی هستند که دستی بر آتش خشونت در ورزشگاه ها دارند و باید هرچه سریعتر این موضوع واکاوی و نیاز سنجی در مورد امنیت ورزشگاه ها بررسی شود.

سیاوش یزدانی در پایان بازی برای تحریک مستقیم هواداران سپاهان در بازی جام حذفی مقابل پرسپولیس مصاحبه کرد.
او در جواب خبرنگار ما گفت: امروز برخی از هواداران ما را کتک زدند و نباید هواداران پرسپولیس بالای سر هواداران ما می‌نشستند. با این اتفاق اگر پرسپولیسی‌ها به اصفهان بیایند خون به پا می‌شود و من از اینجا تذکر می‌دهم که امنیت هواداران پرسپولیس در اصفهان را باید خدا تأمین کند.

این صحبت‌ها در پایان بازی فقط به قصد تحریک عنوان شده است و کمیته انضباطی باید در این‌باره با جدیت و دقت بیشتری موضوع را بررسی کند. در روز‌هایی که مهار تماشاگرنما‌ها در ورزشگاه‌های کشور بسیار سخت شده است و هرازگاهی در یکی از ورزشگاه‌های کشور اتفاقات این‌چنینی رخ می‌دهد باید با این‌گونه اظهارات تحریک‌آمیز برخورد شود و راهکار های مورد نظر برای ساختن یک فضای فرهنگی بررسی شود.

به نظر می رسد این موارد باید قبل از دیدار جام حذفی انجام بگیرد تا خدای ناکرده شاهد اتفاقات این چنینی و بدتر و تلخ تر از این نباشیم.
1-بازیکنان متخلف هر دو تیم باید طبق قوانین انضباطی بعد از مسجل شدن تخلف به سرعت محروم یا جریمه شوند.
2-کادر فنی دو تیم در مورد اعتراضات بیشمار به داور و تحریک هواداران برای فحاشی باید با محرومیت یا جریمه روبرو شوند.
3- بحث خسارت های وارده به ورزشگاه باید ارزیابی و مقصران ( هر دو باشگاه) باید خسارت بپردازند.
4- محرکان اصلی درگیری در کانال های تلگرامی و فضای مجازی باید مجازات شوند.
5-برخی افراد نیاز است که از مصاحبه با رسانه ها محروم شوند.
6-مسئولان برگزاری رقابت هایی که با بی تدبیری باعث شدند تماشاگران به شکلی در کنار هم قرار بگیرند که درگیری تشدید شود باید با برخور انضباطی جریمه و یا توبیخ متنبه شوند.
7- ناظران بی تدبیر و نا کارآمد باید از این سمت برداشته شوند.

بازی نیمه‌نهایی جام حذفی فوتبال کشور به میزبانی سپاهان در اصفهان برگزار خواهد شد و با توجه به اتفاقات پیش‌آمده در بازی شب گذشته احتمال می‌رود در بازی جام حذفی و با تحریک‌های این‌چنینی حادثه‌ای تلخ رقم بخورد و بهتر است که قبل از وقوع حادثه جلوی این اتفاقات گرفته شود.

در درگیری‌های پیش‌آمده در تبریز و در پایان بازی پیکان و تراکتور، برخی از مسئولان از جمله سعید فتاحی رئیس کمیته مسابقات لیگ برتر فوتبال مدعی شدند رسانه‌ها بزرگنمایی کردند و اتفاق خاصی نیفتاده بود و سوال ما این است که آیا در بازی شب گذشته هم بزرگنمایی شده بود؟
چطور تماشاگران پرسپولیس را بالای سر سپاهانی‌ها قرار دادید؟
شکستن صندلی‌ها توسط هواداران سپاهان هم بزرگنمایی بود؟
فحاشی به سر مربی تیم حریف و ... بزرگنمایی بود؟
تدبیر شما به عنوان رئیس کمیته برگزاری مسابقات چه بود؟

امیدواریم در بازی جام حذفی اتفاق خاصی رخ ندهد که در این صورت یکی از افرادی که باید در مورد درگیری احتمالی جوابگو باشد شما هستید.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تعطیلی برنامه فوتبال ۱۲۰ فردوسی پور

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha