نگاهی به آمار رقابت‌های قهرمانی والیبال باشگاه‌های آسیا

 نگاهی به آمار رقابت‌های قهرمانی والیبال باشگاه‌های آسیا

به گزارش سراج24، تیم والیبال شهرداری ورامین روز گذشته در فینال رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های آسیا به مصاف تیم والیبال پاناسونیک ژاپن رفت و توانست در پایان یک دیدار حساس و نفسگیر با نتیجه ۳ - ۲ مقابل حریفش به برتری برسد.

شاگردان محمدی راد در بازی‌های مقدماتی و حذفی این رقابت‌ها تنها یک شکست و آن هم مقابل همین تیم تجربه کرده بودند و به همین دلیل این بازی برای آن‌ها بسیار حساس بود.

اما به غیر از بحث قهرمانی ورامینی‌ها، نکته جالب در رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های آسیا رکورد خاص نمایندگان کشورمان است. تیم‌های ایران در ۲۰ دوره گذشته این رقابت‌ها به ۱۴ قهرمانی، ۴ عنوان نایب قهرمانی و ۲ عنوان سومی دست یافته اند و از همین جهت به طور قطع تا سال‌های آینده این رکورد برای هیچ تیم و کشوری قابل دست یابی نیست.

تیم والیبال پیکان با ۷ قهرمانی، بانک سرمایه با دو قهرمانی و متین ورامین، کاله آمل، شهرداری ورامین، صنام و خاتم اردکان هر کدام با یک قهرمانی تیم‌هایی هستند که در این رقابت‌ها عنوان نخستی را به نمایندگی از کشورمان به دست آوردند.

پیکان همچنین ۲ عنوان نایب قهرمانی و ۲ عنوان سومی دارد، سایپا، صنام و کاله هم به ترتیب یک عنوان قهرمانی، نایب قهرمانی و سومی را به دست آورده اند.

آمار جالب در رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های قاره کهن

دیگر تیمی که به غیر از تیم‌های ایرانی سابقه بیشترین قهرمانی در این رقابت‌ها را دارد تیم والیبال دایجون سامسونگ فایر کره جنوبی است که در ۲ دوره پیاپی و در سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۱ به ۲  عنوان قهرمای پیاپی رسیدند.

تیم‌های والیبال سیچوان چین، راحت زسکا قزاقستان، العربی قطر و تایچون بانک چین تایپه دیگر تیم‌هایی هستند که در رقابت هیا قهرمانی باشگاه‌های والیبال آسیا به یک عنوان قهرمانی رسیده اند.

آمار جالب تیم‌های ایران در رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های والیبال آسیا

آخرین تیم قهرمان غیر ایرانی مسابقات

تیم تایچون باک چین تایپه در سال ۲۰۱۵ توانست در دیدار نهایی با نتیجه ۳ - یک از سد العربی قطر بگذرد و به عنوان قهرمانی برسد تا آخرین تیم غیر ایرانی باشند که جام این رقابت‌ها را بالای سر می‌برند.

تیم والیبال پیکان در همین سال و در اخرین عنوان آسیایی خود در جایگاه سوم ایستاد.

آمار جالب تیم‌های ایران در رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های والیبال آسیا

بیشتر عنوان دوم و سوم

تیم والیبال پیکان ایران به همراه  العربی قطر با ۳ عنوان نایب قهرمانی  بیشترین عنوان دومی این رقابت‌ها را به دست آورده است. پس از آن‌ها تیم‌های والیبال  الهلال عربستان، آلماتی قزاقستان و الریان قطر به دو عنوان نایب قهرمانی این رقابت‌ها دست یافته اند.

بیشترین میزبانی

چینی‌ها که تنها سابقه یک عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها را دارند و تاکنون به یک عنوان نایب قهرمانی و ۵ عنوان سومی این رقابت‌ها دست یافته اند با ۴ بار میزبانی این رقابت‌ها در شهر‌های مختلف در این آمار رکورد دار هستند.

چین تایپه، ایران، میانمار و ویتنام هر کدام با ۲ میزبانی در جایگاه دوم این جدول قرار دارند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ایران ۳ - لهستان ۲

روسیه ۳ - لهستان یک

برنامه رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال

0 نظر

ارسال نظر

capcha