در سومین روز سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب چه گذشت؟

در سومین روز سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب چه گذشت؟

به گزارش سراج24، سومین روز برگزاری سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در حالی برگزار شد که برخی از ناشران به دلیل افزایش ۵۰ هزار تومانی قیمت کاغذ در خصوص چاپ کتاب‌های بعدی خود نگران بودند. اما از این موضوع که بگذریم باید به افزایش بازدید از نمایشگاه کتاب نسبت به ۲ روز گذشته اشاره کنیم. این افزایش بازدید به خوبی و فقط با راه رفتن در فضای نمایشگاه به راحتی دیده می‌شد.
در بخش بین الملل نمایشگاه نیز افزایش بازدید محسوس بود؛ البته هنوز غرفه واتیکان و سوریه در این بخش خالی است.
شایان ذکر است، اگرچه ۳ روز از برگزاری نمایشگاه کتاب می‌گذرد، اما جای کمرنگ مسئولان کشور در نمایشگاه محسوس است و این امر این شائبه را در ذهن‌ها پررنگ می‌کند که شاید مسئولان توجه کمتری به نشر و کتاب دارند. این در صورتی است که نشر کتاب و همنشینی با این دوست مهربان یکی از مهم‌ترین و موثرترین راه‌های افزایش آگاهی در جامعه است و تداوم فعالیت ناشران نیازمند همراهی همه نهاد‌های کشور با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران در روز سوم برگزاری خود برنامه‌های جانبی هم داشت که از آن جمله می‌توان به برگزاری نشست خبری جایزه ادبی جهانی فلسطین اشاره کرد.
نصب بنر‌هایی در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محوطه نمایشگاهی نیز در روز سوم نمایشگاه کتاب تهران به چشم می‌خورد. تابلو‌هایی در خصوص گام دوم انقلاب نیز در محوطه نمایشگاه در معرض دید عموم گذاشته شدند.
گفتنی است سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران از روز چهارم اردیبهشت ماه در مصلای کتاب تهران فعالیتش را شروع کرده و تا چهاردهم همین ماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اُمین برنامه شب وﻳﮋه شهادت سپهبد ﺣﺎج ﻗﺎﺳﻢ سلیمانی برگزار می‌شود

نهضت ترجمه، نمایشگاه آثار ترجمه شده انتشارات سوره مهر و حوزه هنری

کتاب «تولد یک جنبش واره» در تحلیل جشنواره عمار منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha