بیش از ۱۰ هزار هیأت فعال شناسایی شده است

بیش از ۱۰ هزار هیأت فعال شناسایی شده است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در چهارمین نشست ملی جمعی از هیئت‌های شاخص جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه همگان باید بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را جدی بگیریم، گفت: ثبات گفتمانی مهم‌ترین عنصر پیشرفت انقلاب اسلامی تا مرحله فعلی است و این بیانیه نیز تجویزی برای ادامه دادن مسیر انقلاب اسلامی است.

وی افزود: همانطور که رهبر انقلاب اسلامی نیز تاکید داشتند فقط با مشارکت مردم می‌توانیم حرکت انقلاب اسلامی را ادامه دهیم، اما در این مسیر باید به ترویج امید و دل بریدن از نسخه‌های برون مرزی توجه کنیم. برداشتن گام دوم انقلاب نیازمند فهم بیانیه رهبری توسط جامعه است، نخبگان و قشر‌های مهم جامعه از جمله مداحان و مسئولان هیئت‌های مذهبی در تبیین و معرفی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به عموم مردم بسیار تاثیرگذار هستند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه هدایت ظرفیت‌های تبلیغی و مبلغان به سمت مدارس در سال ۹۸ به‌عنوان یک اولویت دنبال می‌شود، گفت: هر چند تاکنون نتوانسته به تعداد مورد نیاز مبلغان تخصصی مدارس را تربیت کنیم، اما رسیدن به این هدف را در دستور کار قرار داده‌ایم.

حجت‌الاسلام قمی از جامعه ایمانی مشعر به‌عنوان سرمایه‌ای برای انقلاب اسلامی نام برد و عنوان کرد: هم‌افزایی و پرهیز از موازی‌کاری می‌تواند مقدمه‌ای برای رسیدن به نتیجه‌های کلان باشد که در این راستا به دنبال استفاده بیشتر از ظرفیت جامعه ایمانی مشعر در عرصه‌های مرتبط با ساماندهی هیأت‌های مذهبی هستیم.

وی توجه به سنت‌ها و قدرت‌های الهی را عامل ترویج امیدواری در جامعه دانست و گفت: نگاه کردن به فرصت‌ها، ظرفیت‌ها و داشته‌های فعلی نظام اسلامی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عناصر امیدبخش باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی در ماه مبارک رمضان ویژه‌برنامه‌های مختلفی را برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب درنظر گرفته، اظهار کرد: به دنبال این هستیم تا با بسیج ظرفیت‌های موجود بعد از تبیین در حوزه اجرا، زمینه‌سازی و فراهم‌سازی مقدمات آغاز گام دوم انقلاب اسلامی را دنبال کنیم.

حجت‌الاسلام قمی بر لزوم رسیدن هیأت‌های مذهبی به پایداری و ثبات مالی تاکید کرد و افزود: در راستای تحقق این هدف ایده‌ها و مدل‌هایی ارائه شده که بعد از آزمون و بررسی در سطح کشور برای هیأت‌ها تجویز خواهد شد. ارتباط دفاتر استانی جامعه ایمانی مشعر با ادارات استانی سازمان تبلیغات اسلامی دنبال می‌شود و امیدواریم با تحقق هم‌افزایی مورد نظر بتوانیم در حوزه هیأت و پیشبرد اهداف انقلاب در این عرصه به نتایج مورد نظر برسیم.

بیش از ۱۰ هزار هیأت فعال شناسایی شده است

رحیم آبفروش جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر نیز در این مراسم با اشاره به شناسایی نزدیک به ۹۲ هزار هیأت مذهبی توسط سازمان تبلیغات اسلامی گفت: اکنون بیش از ۱۰ هزار هیأت هویت‌بخش در سطح کشور فعال هستند که با جامعه ایمانی مشعر ارتباط دوطرفه دارند. همچنین نزدیک به هزار هیأت محوری و برگزیده در سطح کشور شناسایی شده که نسبت به دیگر هیأت‌ها مرجعیت نسبی داشته و در سطح کشور الگوسازی را دنبال می‌کنند و جریان‌سازی‌های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با مشارکت این هیأت‌ها دنبال می‌شود.

وی از گردهمایی دبیران استانی مشعر و نمایندگان هیأت‌های شاخص در این نشست یاد کرد و گفت: به هر میزانی که این جمع را فعال‌تر و قوی‌تر کنیم می‌توانیم به نتایج بیشتری در تحقق اهداف انقلاب اسلامی برسیم. هیأت‌های شاخص باید تربیت‌محور باشند، چراکه حرکت در مسیر رسیدن به این هدف به‌عنوان یک موضوع اصلی در چارت‌ها و سازماندهی‌های انجام شده پیش‌بینی شده است.

آبفروش به تشکیل شورای راهبری جامعه ایمانی مشعر با حضور نمایندگان هیأت‌های شاخص اشاره کرد و گفت: روند کلی حرکت مشعر در این شورا طرح‌ریزی، نظارت، پایش و دنبال می‌شود و در حقیقت ۱۷ نفر به نمایندگی از هیأت‌های شاخص در سال طی ۶ نشست گردهم می‌آیند. محور کلان رابطه هیأت و جامعه طی سال‌های اخیر به صورت ویژه دنبال شده است. در جریان سیل به ویژه در پل‌دختر به خوبی ظرفیت خدمت‌رسانی هیأت‌ها به نمایش گذاشته شد هر چند جریان‌های مقابل نیز در این بحران بیکار نبودند.

جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر تأکید کرد: هیأت‌های شاخص به‌عنوان موتور پیشران و محرک هیأت‌های مذهبی کشور هستند، اکنون در مسیری درحال حرکت هستیم که بتوانیم تکلیف رابطه هیأت با عرصه‌های مختلف از جمله رسانه را مشخص کنیم. هنوز برخی از دانشگاه‌ها اجازه نمی‌دهند واژه هیئت را در پایان‌نامه‌ها بکار بگیریم و از عنوان‌هایی همانند سازمان مردمی مسجدمحور استفاده می‌کنند.

وی بر این باور است که رسانه در حال حکومت بر شرایط اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است. رفع ضعف رسانه‌ای موجود به‌عنوان یک اولویت باید دنبال شود چراکه امروز ما به رسانه نیاز داریم هر چند باید بر آن سوار شویم نه اینکه ذیل آن خود را گم کنیم. صفحه اختصاصی برای هیئت‌های شاخص در این شبکه رسانه‌ای درنظر گرفته شده و فراخوانی برای جمع‌آوری آثار ویدیویی و صوتی اعلام شده که برترین این آثار در آنتن رسانه ملی به نمایش گذاشته می‌شود.

آبفروش خاطرنشان کرد: در هفته جاری نیز فراخوان «سین هشتم» به منظور جمع‌آوری عکس‌ها و ویدیو‌های مرتبط با فعالیت‌های هیأت‌های مذهبی در مناطق سیل‌زده اعلام می‌شود تا بتوانیم بانک جامعی از فعالیت هیأت‌ها داشته و به تولیدات رسانه‌ای مورد نظر برسیم.

جانشین دبیر جامعه ایمانی مشعر از آمادگی دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر برای تهیه کتاب اختصاصی شعر در هر استان خبر داد و گفت: سال گذشته این اقدام فرهنگی را در پنج استان دنبال کردیم و برای امسال پنج استان دیگر را در دستور کار قرار داده‌ایم، اما امیدواریم تهیه کتاب شعر در همه استان‌های کشور دنبال شود. امسال شاهد برگزاری هشتمین دوره فراخوان‌های سوگواره عاشورایی عکس و پوستر خواهیم بود، در حوزه گرافیک محیطی به معیار‌های مورد نظر نرسیده‌ایم که در این راستا کار‌های تخصصی درحال انجام است.

وی از برگزاری اجلاس آموزشی رابطان جامعه ایمانی مشعر در تاریخ پنجم تا هفتم تیرماه اشاره کرد و گفت: در ۳۰۰ شهرستان مختلف کشور رابطان جامعه ایمانی مشعر را تعیین کرده‌ایم که در این اجلاسیه گردهم خواهند آمد و امیدواریم بتوانیم از مدیران هیأت‌های شاخص نیز در این نشست میزبانی کنیم. ۱۷ و ۱۸ مرداد یازدهمین همایش هیئت‌های محوری و برگزیده و ۲۸ و ۲۹ شهریور نیز همایش فعالان هیئتی اربعین را برگزار خواهیم کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

قم: برگزاری همایش آغاز پیاده‌روی اربعین به چند زبان در جوار مسجد سهله/دولتی‌ها اجازه دهند اربعین مردمی بماند

0 نظر

ارسال نظر

capcha