نیم ساعت قبل از ورزش، بدنتان راگرم کنید

نیم ساعت قبل از ورزش، بدنتان راگرم کنید

به گزارش سراج24، فریبرز عزیزی عضو انجمن جراحان ارتوپدی ایران در کنفراس انجمن جراحان ارتوپدی ایران اظهار کرد: مشکلات اسکلتی و عضلانی در ناحیه شانه شایع‌تر از دیگر قسمت‌های بدن است که با حمل بار سنگین ایجاد می‌شود.
وی اظهار داشت: درد‌های شانه در افراد سالمند و کودکان شیوعی بیشتر دارد؛ سالمندان به دلیل اینکه تمایل دارند کار‌های شخصی را بدون کمک به دیگران، خود انجام دهند با برداشتن و جابه جایی وسایل دچار مشکلات شانه خواهند شد. این اختلال در کودکان نیز با درد و در رفتگی شانه همراه است؛ زیرا امروزه کودکان ورزش‌های حرفه‌ای مانند والیبال، بسکتبال، میدانی و رزمی انجام می‌دهند که آسیب‌های شانه را تشدید می‌کند.
وی تصریح کرد: این ورزش‌ها برای کودکان مناسب نیست و اگر می‌خواهند این ورزش‌ها را انجام دهند، باید نیم ساعت قبل ورزش، بدن خود را گرم کنند تا بدن فرصت کافی برای بازتوانی را داشته باشد.عضو انجمن جراحان ارتوپدی ایران افزود: اگر کودکان دچار درد شانه شدند، نباید این ورزش‌ها را ادامه دهند.
عزیزی با بیان اینکه شرایط اقتصادی امروز جامعه باعث کمبود برخی از قطعات پروتز‌ها شده است، افزود: با توجه به اینکه تجهیزات ارتوپدی داخلی و خارجی است، برخی از این تجهیزات از داخل کشور تامین می‌شود و برخی نیز وارداتی بوده و تنوع شرکت‌ها کم شده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha