مقاومت تنها راه پیروزی است

مقاومت تنها راه پیروزی است

به گزارش سراج24، « آماده نبردی جانانه » عنوان سرمقاله سردبیر روزنامه سیاست روز، محمد صفری است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:
شاید اگر آمریکا در سیاست‌های دشمنانه خود علیه جمهوری اسلامی ایران بازنگری می‌کرد و دست از دشمنی برمی‌داشت به نتیجه نسبتا مطلوب تری می‌رسید و تا این اندازه برای «نرمالیزیشن» کردن جمهوری اسلامی میلیاردها دلار هزینه نمی‌کرد. تمامیت خواهی آمریکا است که نمی‌تواند با کشور و حاکمیتی قدرتمند و مقتدر کنار بیاید و به همین خاطر است که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون که ۴۰ سال از آن می‌گذرد، پروژه‌های زیادی را علیه ایران اسلامی پیاده کرده اما نتیجه نگرفته است.
آمریکا اگر به همین سیاق ادامه دهد و همچنان برنامه‌های دشمنی خود را با ایران شدت بخشد، نه تنها به نتیجه‌ای نخواهد رسید، بلکه باعث هم افزایی و همگرایی بیشتر داخلی در میان مردم ایران خواهد شد و فراتر از آن مردم مسلمان منطقه را نیز با خود دشمن خواهد کرد و رژیم‌های وابسته منطقه را نیز از دست خواهد داد.
جمهوری اسلامی ایران بی تردید یک کشور قدرتمند، با نفوذ و تأثیرگذار در منطقه غرب آسیا است که بدون توجه به آن نمی‌توان تحولات و معادلات منطقه ای را رقم زد و پیش برد.
اگر تا پیش از انقلاب اسلامی، رژیم شاه مجری دستورات و برنامه‌های آمریکا در منطقه غرب آسیا و خلیج فارس بود، پس از آن جمهوری اسلامی با اقتداری که به واسطه حمایت گسترده مردم خود به وجود آورده است، تصمیم ساز و تصمیم گیر است. نمی‌توان ایران را از گردونه چنین تصمیماتی کنار گذاشت. باور این که ایران می‌تواند معادلات آمریکا را در منطقه به هم بزند، برای حکام کاخ سفید بسیار سخت است، اما آنها زمانی به این باور خواهند رسید که منطقه غرب آسیا و کشورهای اسلامی با مردم مسلمان آن یک اتحاد بزرگ اسلامی را شکل داده‌اند که هژمونی کامل آمریکا را در منطقه از بین برده است.
آمریکا در سیاست‌های خود علیه ایران با اعمال فشارهای گوناگون همچون تحریم‌های اقتصادی و جلوگیری از فروش نفت ایران در بازار جهانی، سعی دارد تا جمهوری اسلامی را وادار به مذاکره کند و در پس این مذاکره خواسته‌های غیر منطقی خود را به ایران تحمیل کند. همانگونه که مقامات رژیم آمریکا همواره تاکید کرد‌ه‌اند، خواهان ایرانی با شرایط خنثی در منطقه هستند، حتی تأکید می‌کنند که خواهان تغییر رژیم جمهوری اسلامی ایران نیستند، هر چند این ادعا دروغ سیاسی و فریب است، اما اگر هم چنین نظریه‌ای داشته باشند، یک جمهوری اسلامی بی‌خاصیت را خواهان هستند که هیچ نقش و تأثیری در منطقه و دنیا نداشته باشد.
اگر می‌گویند ایران باید یک کشور نرمال باشد به این مفهوم است که جمهوری اسلامی نباید استقلال سیاسی داشته باشد، نباید انقلابی رفتار کند، نباید ایدئولوژی خود را ترویج دهد، نباید نیروی مسلح مقتدر و توانمند داشته باشد و نبایدهای بسیار که در رؤیای آمریکایی‌ها پرورش یافته، اما هیچگاه محقق نشده نخواهد شد.
نمونهه چنین کشورهایی با آن نبایدها در دنیا وجود دارد و اگر قرار بر این بود که ایران نیز چنان باشد، فلسفه انقلاب اسلامی زیر سوال می‌رفت، به همین خاطر است که آمریکایی‌ها از ایدئولوژی جمهوری اسلامی واهمه دارند چرا که می‌دانند، گسترش تفکر انقلاب اسلامی در جهان اسلام، که سال‌ها است در برخی ملت‌های مسلمان منطقه و حتی در میان آزادیخواهان جهان از زیر خاکستر بیرون آمده و شعله‌های آتش خود را نمایان ساخته، دامن آنها را خواهد گرفت و خواهد سوزاند. اگر تا پیش از این جمهوری اسلامی ایران برای رژیم صهیونیستی یک خطر دور محسوب می‌شد، اکنون این خطر در کنار مرزهای نامشروع و غصبی سرزمین‌های اشغالی است و چنین اتفاقی است که سال‌ها است خواب را از چشم سران رژیم اسرائیل ربوده است.
بیداری مردم کشورهای مسلمان منطقه غرب آسیا، یکی از راهبردهایی است که جمهوری اسلامی در دستور کار خود از زمان پیروزی انقلاب اسلامی داشته و دارد و اکنون پس از ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی تبلور آن نمود یافته به گونه‌ای که اگر تا پیش از این کشوری همچون عراق علیه جمهوری اسلامی ایران وارد جنگ شد، اکنون در کنار ایران قرار دارد. در سوریه، بحرین، یمن و برخی دیگر از کشورهای اسلامی نیز چنین است، به همین خاطر بود که حضرت امام(ره) پیش بینی می‌کردند زمانی فرا خواهد رسید که مردم مسلمان منطقه با انقلاب اسلامی همراه خواهند شد و حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب نیز در نخستین روز فروردین ماه ۱۳۹۸ در جوار مرقد حضرت امام رضا(ع) یک پیش بینی دقیقی را بیان کردند و فرمودند؛ «غربی‌ها مراکز تولید موشک و نیروگاه هسته‌ای در دولت سعودی درست می‌کنند، چون وابسته به آنهاست، البته بنده ناراحت نمی‌شوم، چون می‌دانم در دوران نه چندان دوری به دست مجاهدان اسلامی خواهد افتاد.»
اینگونه پیش بینی‌ها که نمونه‌های آن به طور دقیق محقق شده است، هراس و نگرانی جبهه دشمنان انقلاب اسلامی را افزایش می‌دهد به گونه‌ای که باعث می‌شود عصبانیت خود را نتوانند پنهان کنند.
اکنون می‌بینیم که همه تلاش‌های آمریکا برای وادار کردن ایران به تمکین، شکست خورده، نه این که آمریکایی‌ها طرح و برنامه غیرکارشناسی و ضعیفی را برای مهار ایران تدارک دیده باشند، بلکه به خاطر سیاست‌های بسیار دقیقی است که از سوی مسئولین ارشد ایران اسلامی به ویژه رهبر معظم انقلاب است اتخاذ شده و می‌شود.
یقین بدانید که اگر کشوری غیر از ایران رو در روی آمریکا ایستاده بود تاکنون و بسیار پیش از این تن به خواسته‌های آمریکا داده بود. می‌توان کشورهایی را مثال زد که انقلاب ضد آمریکایی و ضد امپریالیستی داشتند، اما پس از مدتی از آرمان‌های خود دور شدند.
مزیت انقلاب اسلامی ایران به خاطر ماهیت مکتبی آن است که بر اساس ایدئولوژی عاشورایی بنا نهاده شده و این فرهنگ غنی ایرانی اسلامی است که توانسته مقاومت کند و با ادامه مقاومت خود دشمن را به زانو درآورد.پس راه مقاومت تنها راه پیروزی است و اکنون نوع مقاومت با شرایط ایجاد شده تفاوت یافته و باید خود را آماده نبردی جانانه کنیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تاریخ نشان داده به سیاستمداران وحاکمان آمریکا نمی‌توان اعتماد کرد

آمریکا بدون پایان دادن به کارزار فشار حداکثری صلاحیت مذاکره مستقیم با ایران را ندارد

عهد اخوت حرکه النضال با منافقین

0 نظر

ارسال نظر

capcha