در حادثه سیل ۱۴ منطقه آموزش‌وپرورش درگیر مشکلات سیل شده‌اند

در حادثه سیل ۱۴  منطقه آموزش‌وپرورش درگیر مشکلات سیل شده‌اند

به گزارش سراج24، علی قربانی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خوزستان اظهار کرد: با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، اولین محموله تجهیزات آموزی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، وارد مناطق سیل‌زده استان خوزستان شده و برای توزیع در فضا‌هایی که جایگزین مدارس آب‌گرفته شده‌اند، ارسال شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خوزستان بیان کرد: تجهیزات ارسالی شامل ۱۱۲ عدد کولر پنجره‌ای و اسپیلت، ۲ هزار و ۱۰۰ عدد میز و نیمکت دانش‌آموزی، ۷۰۰عدد صندلی، ۵۰۰ مترمربع موکت، ۵۶ عدد کامپیوتر، ۲۸۰وایت برد و ۴ هزار بسته لوازم‌التحریر و ۱۵ کانکس با کاربری آموزشی، بوده است که درمجموع بااعتباری بالغ‌بر ۴ میلیارد تومان از طرف سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، تهیه و در اختیار مناطق سیل‌زده استان خوزستان قرار گرفت.

وی افزود: این تعداد تجهیزات بنا بر اعلام نیاز آموزش‌وپرورش استان تهیه و توزیع‌شده است و چنانچه من‌بعد نیز اعلام نیازی صورت گیرد، سازمان نوسازی مدارس و اداره کل تابعه در استان آمادگی تأمین تجهیزات لازم را دارد.

قربانی با بیان اینکه در حادثه سیل اخیر، ۱۰ شهرستان استان با ۱۴ منطقه آموزش‌وپرورش درگیر مشکلات سیل شده‌اند، اظهار کرد: ۱۰۶ مدرسه با ۳۵۰ کلاس درس در این مناطق دچار آب‌گرفتگی شده‌اند، که عموماٌ در مناطق روستایی و با قدمت بالا بوده‌اند.

وی ادامه داد: بسیاری از مدارس هم پایگاه‌های مدیریت بحران، ستاد امداد و نجات و محل اسکان مردم سیل‌زده شده‌اند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان خوزستان بابیان اینکه به دلیل آب‌گرفتگی و عدم امکان تردد در مناطق، هنوز میزان دقیق خسارات وارده به فضا‌های آموزشی مشخص نیست، گفت: بر اساس برآورد‌های تقریبی سیل اخیر تاکنون حدود یک‌صد میلیارد تومان آسیب وارد کرده است که باید با ارزیابی‌های دقیق میدانی فضا‌های آموزشی نیازمند تخریب و بازسازی یا تعمیرات اساسی و جزئی و یا پاک‌سازی و تأمین تجهیزات لازم مشخص شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

رکوردشکنی سفرهای مردم و شلوغ‌ترین جاده‌ها و استان‌های کشور

پیش‌بینی بارش برف و باران تا ۴ فروردین/ هشدار بارش‌های سیل‌آسا در ۵ استان

سیل چقدر به راه‌های کشور آسیب زد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha