قانون ۹۰ به ۱۰ در فوتبال ایران

قانون ۹۰ به ۱۰ در فوتبال ایران

به گزارش سراج24، طبق قانون فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) باید حضور هواداران در ورزشگاه‌ها طبق قانون ۹۰ به ۱۰ انجام شود که به طور معمول این اتفاق رخ نمی‌دهد و سبب ایجاد حواشی زیادی می‌شود. در دربی‌های استقلال و پرسپولیس همیشه تماشاگران به صورت مساوی در استادیوم حضور می‌یافتند، اما مسئولان سازمان لیگ فوتبال در صدد بودند تا در لیگ هجدهم این اتفاق را رقم بزنند، اما بازهم نشد.

در بازی‌های مهم دیگر به طور معمول هواداران به ورزشگاه‌ها می‌روند و خیلی کم پیش می‌آید که تیم میزان ورزشگاه را پر کند و هواداران تیم میهمان را به ورزشگاه را ندهند، اما ۴ هفته مانده به پایان لیگ هجدهم، باشگاه‌ها درحال صدور بیانیه هستند که بیشتر از ۱۰ درصد به هواداران تیم میهمان جای نمی‌دهند که این موضوع نیز قانون خاصی دارد.

طبق قانون سهمیه تماشاگران تیم اصفهانی فقط ۱۰ درصد سکو‌های ورزشگاه است و در این شرایط حدود ۷۵۰۰ بلیت است. سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ، اما اعلام کرد که احتمال دارد سهمیه تماشاگران تیم میهمان در بازی با پرسپولیس بیشتر شود.

اگر هواداران پرسپولیس تا یک ساعت قبل از مسابقه ۹۰ درصد سکو‌های ورزشگاه را پر نکنند، سکو‌های باقیمانده در اختیار تماشاگران تیم میهمان قرار بگیرد، البته اگر تعداد هواداران سپاهان بیشتر از ۱۰ درصد ظرفیت ورزشگاه باشد. هواداران پرسپولیس از روز گذشته درحال خرید بلیت‌ها برای دیدار با سپاهان هستند و حدود ۲۰ هزار بلیت نیز تاکنون فروش رفته است.

دیدار تیم‌های پرسپولیس و سپاهان، جمعه هفته جاری و از ساعت ۲۰:۱۵ در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مدافع باشگاه ماشین سازی تبریز پرسپولیسی می‌شود

ادعای رسانه‌های اروپایی نسبت به سرمربی آینده تیم فوتبال پرسپولیس

یحیی سکوت خود را شکست

0 نظر

ارسال نظر

capcha