واکنش توئیتری دونالد ترامپ به گزارش بازرس مولر

واکنش توئیتری دونالد ترامپ به گزارش بازرس مولر

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته با زیر سوال بردن تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه وزارت دادگستری این کشور، مدعی شد بازرس ویژه با هیچ‌یک از نزدیکترین افراد به او و کمپین انتخاباتی وی صحبت نکرده است.

ترامپ در پیامی که در توئیتر خود منتشر کرد، نوشت: آیا شگفت‌انگیز نیست که نزدیکترین افراد به من و کسانی که کمپین انتخاباتی را بهتر از هر کسی می‌شناختند، هیچگاه حتی برای شهادت دادن در مقابل مولر احضار نشدند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه این توئیت نوشت: علت این بود که ۱۸ دموکرات عصبانی می‌دانستند که آن‌ها همگی خواهند گفت هیچ تبانی در کار نبوده و تنها موارد خیلی خوب را خواهند گفت!

این ادعای رئیس جمهور آمریکا در حالی مطرح شد که بازرس ویژه وزارت دادگستری این کشور، با چندین نفر از دستیاران سابق او مصاحبه کرده، اما خود رئیس جمهور آمریکا هیچگاه با انجام مصاحبه حضوری با رابرت مولر موافقت نکرد.

بنابر نوشته هیل، ادعای ترامپ در حالی مطرح شد که مولر در جریان تحقیقات طولانی و تقریبا دو ساله خود در خصوص مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، با چندین تن از کارکنان کاخ سفید از جمله کسانی که در سال ۲۰۱۶ در ستاد انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا مشغول به فعالیت بودند، صحبت کرد. بنابر گزارش مولر، از جمله کسانی که با بازرس ویژه همکاری کردند می‌توان به جرد کوشنر، داماد و مشاور ارشد ترامپ، سارا سندرز، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید، جف سشنز، دادستان کل سابق آمریکا، دن مک گاهن، مشاور سابق کاخ سفید، اشاره کرد. تمامی این افراد در جریان انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا در ستاد انتخاباتی ترامپ مشغول بکار بودند.

از زمان انتشار گزارش بازرس ویژه دادگستری آمریکا، ترامپ چندین توئیت مختلف برای انتقاد از این گزارش منتشر کرده است.

گزارش رابرت مولر ۱۰ مورد احتمالی از کارشکنی‌های ترامپ در اجرای عدالت را فهرست‌بندی کرده است. اما مولر هیچ نتیجه‌گیری کلی درباره اینکه آیا رئیس جمهور آمریکا چنین کارشکنی‌هایی را مرتکب شده است، ارائه نکرد و تصمیم‌گیری درباره این مسئله را به کنگره واگذار کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

برخورد قاطع با مدیرانی که به مطامع شخصی خود فکر می‌کنند

مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی زیر ذره‌بین سازمان بازرسی

عملکرد سازمان‌ها در همکاری با دانش بنیان‌ها رصد می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha