یونیسف اعلام کرد؛

دستکم ۴۵ کودک در انفجار‌های اخیر سریلانکا کشته شدند

دستکم ۴۵ کودک در انفجار‌های اخیر سریلانکا کشته شدند

به گزارش سراج24، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد دستکم ۴۵ کودک در انفجار‌های اخیر سریلانکا کشته شدند.

«کریستف بویلیراک» سخنگوی یونیسف اعلام کرد دستکم ۴۵ کودک در میان ۳۲۰ کشته انفجار‌های اخیر سریلانکا بوده است.

 خبرگزاری فرانسه به نقل از سخنگوی یونیسف گزارش داد با توجه به اینکه در پی انفجار‌های روز یکشنبه در سریلانکا شماری از کودکان زخمی شده و در حال حاضر شرایط جسمانی مساعدی ندارند، شمار تلفات ممکن است افزایش یابد.

همزمان خبرگزاری بی بی سی به نقل از پلیس سریلانکا گزارش داد شمار تلفات انفجار‌های مرگبار این کشور به ۳۲۱ تن رسیده است. امروز سه شنبه در سریلانکا به یاد قربانیان انفجار‌های اخیر عزای عمومی اعلام شد.

هشت انفجار مهیب روز یکشنبه در چند هتل و کلیسا، پایتخت سریلانکا را در کانون خبر‌های اصلی رسانه‌های جهان قرار داد. در بمب‌گذاری‌های روز یکشنبه سریلانکا که مرگبارترین حادثه از زمان جنگ داخلی این کشور بود که یک دهه پیش پایان یافت، ۳۲۱ نفر جان خود را از دست دادند و بیش از ۵۰۰ نفر زخمی شدند. از روز یکشنبه و به دنبال انفجار‌های مرگبار در سریلانکا بیش از هزار نیروی نظامی به منظور تامین امنیت در کلمبو، پایتخت تجاری و بزرگترین شهر این کشور مستقر شده‌اند. پلیس سریلانکا تحقیقات گسترده‌ای را به منظور کشف علت این انفجار‌ها آغاز کرده است.

یک گروه ناشناخته به اسم جماعت "توحید ملی" مسئولیت حملات را برعهده گرفت. سخنگوی دولت سریلانکا اعلام کرد انفجار‌های اخیر در این کشور با کمک یک شبکه بین‌المللی انجام شده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

یونیسف: هفت هزار و ۳۰۰ کودک از زمان تجاوز عربستان به یمن کشته شده‌اند

جهان در هفته‌ای که گذشت

انگیزه حملات سریلانکا گرفتن انتقام حمله نیوزیلند اعلام شده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha