کلانتری در دیدار با رئیس جمهور مطرح کرد؛

آبگیری ۲۵ تا ۳۰ درصدی تالاب های سیستان و استان فارس

 آبگیری ۲۵ تا ۳۰ درصدی تالاب های سیستان و استان فارس

به گزارش سراج24، عیسی کلانتری، رییس سازمان محیط زیست در دیدار با رئیس جمهور مهمترین اقدامات سازمان، براساس ابلاغ ریاست جمهوری، در چهار حوزه مقابله با گردوغبار، احیای تالاب ها، مقابله با آلودگی هوا و دفع پسماندها را مطرح کرد.

کلانتری با بیان اینکه تاثیر سیلاب ها بر حوزه محیط زیست کشور، چندان خسارت بار نبوده است، دغدغه موجود را احتمال ایجاد گردوغبار، ناشی از خاک های ریزدانه بجا مانده از رسوبات سیل دانست.

وی همچنین بر پیگیری و حل موضوع گردوغبار در استان سیستان و بلوچستان، بعنوان اولویت دولت و سازمان محیط زیست تاکید کرد.

کلانتری، در خصوص وضعیت تالاب های کشور نیز، با توجه به دغدغه رییس جمهور، برای تخصیص مناسب حقابه ها از جانب وزارت نیرو، ازپر آب شدن تالاب های غرب و جنوب غرب کشور، همچنین آبگیری ۲۵ تا ۳۰ درصدی تالاب های سیستان و استان فارس خبر داد.‌

رییس سازمان حفاظت محیط زیست، در حوزه مدیریت و دفع مناسب پسماندها، با توجه به حذف بودجه یک میلیارد دلارى پیشنهادى دولت توسط مجلس در بودجه ٩٧ و عدم ارائه آیین نامه لازم براى استفاده از اعتبار هزار میلیارد تومانى توسط وزارتخانه هاى ذیربط در سال گذشته، تلاش های انجام شده در این زمینه را صرفا اقدامات جاری شهرداری ها دانست و توجه بیشتر مجلس و دولت در این زمینه را خواستار شد.

کلانتری، در زمینه وضعیت هوای کلانشهرها، ضمن اعلام‌ بهبود چشمگیر شاخص های کیفی هوا در تهران و سایر کلانشهرها، اقدامات انجام شده در خصوص برنامه پایش فراگیر ،تداوم پایش صنایع آلاینده و ایجاد هماهنگی و نظارت بر عملکرد دستگاه های ذیربط را توضیح داد و از همکاری وزارت نفت و شهرداران این شهرها تقدیر کرد.

در ادامه کلانتری گزارشی از وضعیت محیط بانان سازمان و روند تصویب لایحه حمایت از محیط بانان در مجلس شورای اسلامی مطرح و در خصوص تصویب این لایحه طی چند ماه آینده ابراز امیدواری کرد.

وى همچنین با تبیین اقدامات انجام شده براى دریاچه ارومیه از پیشرفت به سمت احیاى این دریاچه خبر داد.

این گزارش حاکیست، رییس جمهور، پس از استماع این گزارش با ابراز خرسندی و تقدیر از تلاش های انجام شده در سازمان محیط زیست برای احیای دریاچه ارومیه و ارتقای مطلوب وضعیت هوای کلانشهرها و تهران، بر لزوم حفاظت جدی از زیستگاه ها و مناطق حفاظت شده کشور و رسیدگی به وضعیت محیط بانان تاکید کرد.

 روحانی همچنین بر اطلاع رسانی بهتر از تلاش ها و عملکرد موفق سازمان حفاظت محیط زیست در حوزه های مختلف و وضعیت محیط زیست کشور تاکید کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

رکوردهای بی‌نظیر "کلانتری" در سازمان محیط زیست!

0 نظر

ارسال نظر

capcha