ویژگی جدید گوگل مپ+تصویر

ویژگی جدید گوگل مپ+تصویر

به گزارش سراج24، شاید هر روز صبح بیدار شدن و رفتن به محل کار، عمل خیلی مهمی در زندگی ما نباشد، اما همین عمل نه‌چندان مهم می‌تواند تمام روز انسان‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. ترافیک صبحگاهی، بسته شدن خیابان‌ها و اضطراب دیر رسیدن به سر کار، مترو و اتوبوس شلوغ و صف طولانی تاکسی‌ها می‌تواند موجب ناراحتی شهروندان در صبح روز کاری شوند، بدترین قسمت ماجرا آن است که هیچ راهی برای فرار از این شرایط نیست و باید هرروز خود را با همان اتفاقات تکراری خسته کننده آغاز کنیم.

اما می‌شود راهی برای فرار از این هیاهو پیدا کرد، حسن فناوری در همین موقعیت‌ها نمایان می‌شود. زمانی که در خودرو خود نشسته‌اید با استفاده از نقشه‌های مختلف بر روی گوشی خود می‌توانید خلوت‌ترین راه را پیدا کرده و از ترافیک تمام نشدنی خیابان‌ها نجات پیدا کنید، همچنین شرکت‌های زیر ساختی مانند مترو و اتوبوس در اکثر کشور‌ها ازجمله ایران برنامه‌هایی مخصوص تلفن هوشمند تولید کرده‌اند که زمان دقیق رسیدن وسیله نقلیه عمومی به ایستگاه را مشخص می‌کند و به این ترتیب می‌توانید در زمان مناسب به ایستگاه مترو یا اتوبوس رسیده و از این وسایل استفاده کنید.

ویژگی جدید گوگل مپ وضعیت شلوغی قطار مترو را به شما نشان می‌دهد

اما باز هم از شلوغی وسایل نقلیه نمی‌توان جدا شد و این یک مشکل جدی است. شرکت گوگل به دنبال راه حلی است تا این موضوع را نیز حل کند. برنامه گوگل مپ یکی از جامع‌ترین برنامه‌های نقشه و مسیریابی برای تلفن‌های هوشمند است، با استفاده از این نرم افزار می‌توانید چه با وسیله شخصی و چه پیاده، بهترین مسیر را برای رسیدن به مقصد خود انتخاب کنید، اما وسایل نقلیه عمومی چه می‌شود؟

ویژگی جدید گوگل مپ وضعیت شلوغی قطار مترو را به شما نشان می‌دهد

گوگل به‌دنبال ایجاد قابلیت جدیدی است که حتی مشکل شلوغی وسایل نقلیه را نیز حل می‌کند، این ویژگی به صورتی است که وضعیت شلوغی قطار مترو را به شما نشان می‌دهد. برنامه گوگل مپ با استفاده از شناسایی تعداد تلفن همراه موجود در قطار، تعداد افراد داخل آن را پیدا کرده و با پیام‌های، تنها فضای کمی برای ایستادن موجود است، فضا برای ایستادن موجود است، تعداد کمی صندلی برای نشتن موجود است و تعداد زیادی صندلی برای نشتن موجود است، به شما اعلام می‌کند. با این ویژگی متوجه‌خواهید شد که وضعیت در قطار مورد نظر شما چگونه است، همچنین زمانی که در داخل قطار مترو هستید و در آن واگن جمعیت زیادی ایستاده‌اند با استفاده از این ویژگی متوجه خواهید شد که در بخش دیگری از قطار صندلی خالی برای نشستن وجود دارد.

ویژگی جدید گوگل مپ وضعیت شلوغی قطار مترو را به شما نشان می‌دهد

این ویژگی برای کاربران اندروید تازگی دارد، اما کاربران iOS چند ماهی است که در آن بهره می‌برند. در حال حاضر نسخه اندروید این قابلیت در سوئد فعال شده در حالی که نسخه iOS آن در شهر‌های توکیو، نیویورک، واشنگتن، پاریس و سن‌فرانسیسکو فعال است. گوگل با اتصال به سیستم ریلی شهر و فعال بودن حالت پیدا کردن موقعیت مکانی در تلفن‌های هوشمند، می‌تواند این ویژگی را در شهر‌های دیگر فعال کند.

ویژگی جدید گوگل مپ وضعیت شلوغی قطار مترو را به شما نشان می‌دهد

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

گوگل مپس با هشدارهایی در زمان خطر به کاربران باعث کاهش تلفات در حوادث می‌شود+تصویر

گوگل ابعاد رقابت خود با Waze را گسترش داد+تصویر

جادوگر در مترو همه را متحیر کرد+فیلم

0 نظر

ارسال نظر

capcha