کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال یک آزمون بزرگ برای بررسی اتفاقات تبریز در پیش دارد

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال یک آزمون بزرگ برای بررسی اتفاقات تبریز در پیش دارد

به گزارش سراج24، دیدار تیم های تراکتورسازی تبریز و پیکان تهران از هفته بیست و ششم رقابت های لیگ برتر جمعه هفته پیش با برتری یک بر صفر شاگردان حسین فرکی به اتمام رسید. نتیجه ای که سبب شد برخی هواداران تراکتورسازی که تحمل دومین باخت متوالی شاگردان ژرژ لیکنز در بازی های نسبتا راحتی چون دیدار با سپیدرود و پیکان را  نداشتند به تبعیت از اظهارات و اقدام های مسئولان به ویژه محمدرضا زنوزی، مالک این باشگاه  دست به رفتارهای نا به هنجار و غیر ورزشی بزنند.

تراکتورسازی

به آشوب کشیدن فضای ورزشگاه یادگار امام(ره)، پرتاب سنگ و صندلی به داخل  زمین، درگیری با عوامل برقراری نظم در ورزشگاه و حتی درگیری با مسعود شجاعی و اشکان دژاگه( ۲ کاپیتان تراکتورسازی) اتفاق های تلخی را در تبریز رقم زد و در کمال تعجب مالک متمول باشگاه تراکتور که هفته پیش محسن فروزان را به اتهام ثابت نشده شرط بندی در بازی با سپیدرود از این تیم اخراج کرد، جای اتخاذ تدبیری برای آرام سازی این فضا به عجیب ترین شکل ممکن فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ را عامل اغتشاش ورزشگاه یادگار امام(ره) معرفی کرد.

تراکتورسازی

در این میان به نظر می رسد مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ با وجود به اتمام رسیدن نخستین ماه بهار ۹۸ همچنان در خواب زمستانی به سر می برند. ساعاتی پس ازدرگیری هایی که در ورزشگاه محل برگزاری دیدار تراکتورسازی - پیکان ایجاد شد سعید فتاحی، مدیر مسابقات سازمان لیگ در گفتگو با یکی از برنامه های ورزشی با علم به اینکه تیم داوری و بازیکنان ۲ تیم حدود سه ساعت در رختکن یادگار امام (ره)حبس شده اند اعلام می کند: اتفاق های بازی تراکتور- پیکان تا حدی بزرگ نمایی شده است. به نظر می رسد این مدیر جوان که عملکردش در ماه های اخیر صدای تمام باشگاه ها را درآورده است دوست ندارد اتفاق های این بازی که اظهر من الشمس است را ببیند و شاید هم تهدید های گاه و بیگاه مالک تراکتور سازی ،مصلحت اندیشی را سر لوحه آقای فتاحی قرارداده است. هواداران فوتبال کشورمان از این موضوع اطلاع کامل دارند که سازمان لیگ یا فدراسیون با وجود تخلف زنوزی مبنی بر مالکیت همزمان تراکتور و ماشین سازی واکنشی به این موضوع نشان نداده اند. چگونه ممکن است فتاحی از مجروح شدن ده ها هوادار و مامورانی که در حال انجام وظیفه بوده اند به عنوان یک اتفاق بزرگ نمایی شده یاد کند؟

تراکتورسازی

از طرفی واکنش منفعلانه کمیته انضباطی به حوادث تبریز هم ثابت می کند بدنه مدیریتی فدراسیون فوتبال همپای برخی رسانه ها که سعی در لاپوشانی کردن این اتفاقات دارند، سعی می کند با مصلحت اندیشی و در نظر گرفتن احتمال درگیری در بازی های بعدی این تیم  ماجرا را هم به نوعی ختم به خیر کند.  درحالیکه بی تفاوتی نسبت به این جنجال بزرگ تبعات بدتری به دنبال دارد.

جالب تر اینکه در روز های اخیر شایعه محرومیت احتمالی اشکان دژاگه به گوش می رسد در حالیکه مسعود شجاعی از هوادار سیلی خورده و اشکان برای دفاع از او وارد معرکه شده است.

عبور از خط قرمزهای یک مسابقه ورزشی و خارج شدن از دایره اخلاق و جوانمردی برخورد سنگینی را می طلبد و  شاید اگر پیش از این با اینگونه رفتار برخورد مناسب انجام شده بود امروز نگران بازی های بعدی تراکتور نبودیم .کمیته انضباطی و آرای این بخش می تواند عامل بازدارنده برای تکرار اتفاقات بعدی باشد البته اگر رای  عادلانه ای صادر شود .

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

جریمه برای تیم های تهرانی و اصفهانی لیگ برتری

لغو حکم موقت کمیته انضباطی در خصوص ذوب آهن اصفهان و شهرداری سیرجان

اظهارات آذرنیا درباره وضعیت نقل و انتقالاتی تراکتورسازی

0 نظر

ارسال نظر

capcha