ترابیان: جمع بازیکنان ملی‌پوش در یک تیم، از جذابیت و پویایی لیگ را کاهش می‌دهد

ترابیان: جمع بازیکنان ملی‌پوش در یک تیم، از جذابیت و پویایی لیگ را کاهش می‌دهد

به گزارش سراج24، عباس ترابیان رئیس سابق کمیته فوتسال در مورد بازی تدارکاتی تیم‌های ملی زیر بیست سال فوتسال که بین ایران و روسیه در تهران برگزار شد، اظهار کرد: فدراسیون فوتبال قبل از رقابت‌های جام ملت های زیر ۲۰ سال فوتسال آسیا بازی تدارکاتی خوبی برای تیم ملی زیر ۲۰ سال درنظر گرفته روسیه یکی از قطب‌های اصلی و مطرح دنیا در سطح تیم‌های ملی پایه فوتسال دنیاست.

وی در ادامه گفت: همانطور که اطلاع دارید سرمربی روسیه در مصاحبه‌های خود نسبت به تیم های پایه فوتسال تاکید فراوان داشتند و حتی گفت برای روسیه یک افتخار است که با تیم های ملی ایران بازی داشته باشند به این دلیل که ایران یکی از قدرتهای فوتسال دنیاست و همیشه فدراسیون فوتبال روسیه خیلی علاقمند است که با تیم‌های ایرانی بازی تدارکاتی داشته باشند.

رئیس کمیته فنی سابق فوتسال بیان کرد: تیم ملی زیر بیست سال در این ۲ بازی عملکرد خوبی داشتند، البته این تیم هنوز کارهای زیادی دارد تا به سطح آمادگی کامل خود برسد و زمان زیادی تا رقابت‌های زیر ۲۰ سال آسیایی مانده است و من فکر می کنم تا آغاز رقابت ها به آمادگی کامل می رسند.

ترابیان در پاسخ به این سوال که آیا این موضوع درست است که یک باشگاهی که از نظر شرایط اقتصادی خوب است تمام بازیکنان ملی پوش را در اختیار بگیرد تصریح کرد: هر باشگاهی حق قانونی آن است که برترین بازیکن‌ها را دراختیار داشته باشد و باشگاه گیتی‌پسند هم از این قانون مستثنی نیست و حق قانونی این باشگاه است.

وی ادامه داد: البته فدراسیون فوتبال، کمیته فوتسال و سازمان لیگ باید قانونی تصویب کنند و محدودیتی برای حضور بازیکنان تیم‌های ملی درباشگاها در نظر بگیرند. وقتی که بازیکنان ملی‌پوش در یک تیم جمع می‌شوند، از جذابیت و پویایی لیگ کاسته می‌شود و حتی می‌توان قبل از هر بازی نتیجه آن را پیش بینی کرد این موضوع می تواند انگیزه را برای حضور سایر تیم‌ها در لیگ کم کند. این قانون باید طوری تنظیم شود که هر باشگاهی بتواند به تعداد مشخصی بازیکنان ملی‌پوش در اختیار بگیرد. همچنین باید تمدیداتی درنظر گرفته شود اگر یک باشگاه نسبت به باشگاهی دیگر وضعیت مالی و اقتصادی خوبی دارند، این باشگاهها نتوانند تمام ملی‌پوشان را جذب باشگاه خود کند. ما در سطح کشور باشگاه‌های فعال و خوبی داریم، اما این باشگاه‌ها زور مالی آنچنانی ندارند که بتوانند بازیکنان ملی‌پوش جذب کنند. یکی از وظایف مهم سازمان لیگ این است که هر چه زودتر به دنبال یک قانون برای این موضوع باشند.

ترابیان در پایان تصریح کرد: در زمان مدیریت من در فوتسال روی این موضوع حساس بودم ، اما نتوانستم آن را به قانونی تبدیل کنم. اگر این موضوع را نتوان کنترل و به یک قانون تبدیل کرد، مطمئن باشید فوتسال ما در آینده آسیب می بیند و از جذابیت و پویایی لیگ برتر کاسته می شود . در حال حاضر با کنفدراسیون فوتبال آسیا  ارتباط دارم و گهگاهی هم در دیگر کشورها تدریس می‌کنم و حتی این سازمان برای بعضی از نظارت‌ها از من نظرخواهی می‌کنند که در این رابطه به آنها راهکار ارائه می‌کنم و اگر روزی فدراسیون فوتبال از من درخواست همکاری و نظرخواهی خواستند حاضرم مثل بیست سال گذشته بدون هیچ چشم داشتی در خدمت فدراسیون باشم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اظهارات ترابیان درباره سرمربی تیم ملی فوتبال

درودگر: عاشق فوتسالم و در فوتسال توانایی خودم را نشان دادم

0 نظر

ارسال نظر

capcha