ناپایداری‌های جوی در خراسان جنوبی ادامه داد

به گزارش سراج24،  زارعی کارشناس هواشناسی استان گفت: بر اساس الگوی نقشه‌ها وتقویت ناپایداری‌های جوی در خراسان جنوبی خروجی مدل‌های پیش یابی هواشناسی از امروز تا روز چهارشنبه این هفته با تقویت امواج ناپایدار جّوی در منطقه، وزش باد شدید همراه با گرد و خاک سبب کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا همچنین اختلال در تردد‌های جاده‌ای خواهد شد.

وی با بیان اینکه بتدریج از عصر امروز با افزایش ابر وقوع رگبار و رعد وبرق در مناطق مختلف استان و در مناطق مستعد، بارش تگرگ پیش بینی می‌شود، افزود: با توجه به ماهیت رگباری بودن بارش‌ها و رطوبت منطقه، رگبار و رعد و برق، احتمالا سبب ایجاد رواناب و آبگرفتگی در نقاط مستعد استان خواهد شد، ضمن اینکه برخورد صاعقه هم در این مدت قابل پیش بینی است.

 زارعی با بیان اینکه هم اکنون دید افقی در نهبندان به ۶ کیلومتر کاهش یافته است، گفت: امروز و فردا علاوه بر گرد و خاک، کاهش دید افقی در منطقه رخ می‌دهد و این درحالیست که فردا وزش باد‌ها شدیدتر خواهد بود.

کارشناس هواشناسی استان از کاهش قابل ملاحظه دمای هوا بتدریج از فردا سه شنبه تا پنجشنبه این هفته خبرداد و گفت: کاهش دما از روز چهارشنبه تا صبح پنجشنبه قابل ملاحظه و به طور میانگین ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتیگراد خواهد بود که سبب وقوع یخبندان شبانه در مناطق سردسیر و کوهستانی و در شهرستان‌های سربیشه، قاین و درمیان می‌شود.

وی افزود: احتمال سرمازدگی محصولات باغی و زراعی در این مدت دور از انتظار نیست و لازم است کشاورزان برای جلوگیری از سرمازدگی، اقدامات لازم را انجام دهند.

در شبانه روز گذشته قاین با حداقل دمای ۸ درجه سانتیگراد بالای صفر سردترین و نهبندان با حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود.

تغییرات دمایی مرکز استان نیز در این مدت بین حداقل ۱۴ و حداکثر ۲۸ درجه سانتیگراد بالای صفر بود که پیش بینی می‌شود حداکثر دمای امروز بیرجند بدون تغییر باشد.

انتهای پیام /

اخبار مرتبط

احتمال وقوع سیلاب همراه با رعد و برق در برخی استان‌های کشور

اختصاص ۲ هزار تن شکر به خراسان جنوبی

گلایه‌مندی بخش خصوصی از بانک مرکزی

0 نظر

ارسال نظر

capcha