سرهنگ عابدی خبر داد

خودرو‌های دارای شیشه‌های دودی غیرمتعارف جریمه می‌شوند

 خودرو‌های دارای شیشه‌های دودی غیرمتعارف جریمه می‌شوند

به گزارش سراج24، سرهنگ حسن عابدی جانشین پلیس راهور تهران بزرگ درباره برخورد پلیس با شیشه‌های دودی غیراستاندارد و غیرمتعارف خودروها اظهار کرد: ملاک پلیس برای برخورد با شیشه‌های غیرمتعارف خودرو این است که از فاصله ۳ متری داخل خودرو پیدا نباشد و اگر چنین باشد راننده خودرو مشمول اعمال قانون پلیس خواهد شد.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: بنا بر بند ۲۱۱۴ جدول جرایم رانندگی مبلغ ۵۰۰ هزار ریال برای برخورد با شیشه‌های دودی غیرمتعارف تعیین شده است.

وی درباره اینکه آیا ماموران پلیس نسبت به اعمال قانون خودرو‌های داخلی و خارجی در حوزه شیشه دودی تبعیض قائل می‌شوند، گفت: شیشه‌هایی که در کارخانه دودی شده باشند، استاندارد لازم برای آن‌ها رعایت شده و به شکلی طراحی شده‌اند که داخل خودرو از فاصله ۳ متری آشکار است و این‌گونه نیست که مأموران پلیس راهور شیشه‌های خودرو‌های خارجی را اعمال قانون نکرده و شیشه خودرو‌های داخلی را که در کارخانه دودی تعبیه شده‌اند، جریمه کنند.

سرهنگ عابدی افزود: در هر خودرویی اعم از ایرانی یا خارجی، اگر نتوان از فاصله سه متری سرنشینان آن را تشخیص داد مشمول اعمال قانون پلیس خواهد شد؛ البته باید گفت که بسیاری از شیشه‌های دودی‌که به صورت غیرمتعارف هستند با برچسب‌ پوشیده شده‌اند که در این صورت باید راننده نسبت به رفع آن اقدام کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

جریمه خودروها به‌خاطر پخش آهنگ خواننده لس‌آنجلسی صحت ندارد

آیا واقعاً دیگر با پرداخت جریمه محیط زیست نابود نمی‌شود؟

سوءاستفاده از پلاک خودروهای شهرستانی در شهرهای دیگر جرم است

0 نظر

ارسال نظر

capcha