برنامه کنترل بیماری های واگیر مناطق سیل‌زده باید تهیه شود

برنامه کنترل بیماری های واگیر مناطق سیل‌زده باید تهیه شود

به گزارش سراج24، علیرضا رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار کرد: در حوزه بهداشت، در مناطق سیل زده، اقداماتی نظیر نظارت های بهداشت محیط، سلامت مواد غذایی و آب آشامیدنی تشدید پیدا می کند؛ چراکه با گرم تر شدن دمای هوا، احتمال شیوع و بروز بیماری نیز افزایش می یابد، بنابراین باید هوشمندانه عمل کنیم.

ضرورت سازماندهی و تقویت تیم‌های نظارتی در مناطق سیل‌زده
رییسی در جلسه هماهنگی اقدامات حوزه بهداشت و بررسی چالش های موجود در مناطق سیل زده، ضمن قدردانی از اقدامات ارزشمند کادر بهداشت و درمان در موضوع سیل، اظهار کرد: در مرحله دوم اقدامات بهداشتی در مناطق سیل زده، نیاز است که تیم های نظارتی هم در ستاد و هم در سطح دانشگاه ها، سازماندهی و تقویت شوند.وی افزود: نکته بعدی اینکه، تمامی مسئولان درگیر، اعم از دانشگاه های درگیر و مسئولان ستادی، باید اقدامات خود را مستندسازی کنند. علاوه بر این، در هر استان، با توجه به مشکلات خاصی که وجود دارد، باید وظایف مترتب بر سایر دستگاه ها و وزارتخانه ها نیز احصا شده و جمع آوری شوند تا در قالب نامه نگاری رسمی به دستگاه های ذیربط تاکید شود.
رییسی بیان کرد: همچنین، در دانشگاه ها نیز باید از توانمندی اعضای هیئت علمی و کارشناسان نیز استفاده شود تا با توجه به شرایط اقلیمی هر استان، برنامه کنترل بیماری های واگیر در این مناطق تهیه و ساماندهی شود. در واقع، باید دورنمایی از اقداماتی که باید انجام شود، تهیه کرد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه سامانه اطلاع رسانی و ثبت اطلاعات بهداشتی فعال بوده و دانشگاه ها به صورت مرتب، گزارش های خود را ارسال می کنند، بیان کرد: یکی از مواردی که اقدامات بهداشتی را نظم می بخشد، بازگشت مردم آسیب دیده به محل اسکان اصلی خود است. بنابراین دستگاه های ذیربط باید در این زمینه همکاری کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تلاش برای مقابله با«سیل»در خرم‌آباد

سیل با لرستان چه کرد؟

اعزام اولین کاروان کمک های دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد به مناطق سیل زده سیستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha