سیره حکومت مهدوی همان سیره حکومت نبوی وعلوی است

  سیره حکومت مهدوی همان سیره حکومت نبوی وعلوی است

به گزارش سراج24، آیت الله محمدی ری شهری در یکصد و سی امین نشست از سلسله نشست‌های ماهانه فرهنگ مهدوی مؤسسه فرهنگی هنری موعود عصر (عج) اظهار کرد: این اعتقاد هم از بعد بین‌المللی با اهمیت است زیرا که ما نظام و مکتب خودمان را مدیون این اعتقاد و زمینه ساز برای آن جریان مهم انقلابی و اسلامی می‌دانیم و نیز از نظر داخلی هم دولتمردان نظام اسلامی برای اینکه زمینه ساز آن حکومت باشند باید رفتار خود را در مسیر آن روش و سیره حکومتی قرار دهند.
این عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: ما امیدواریم انقلاب اسلامی ایران همان انقلابی باشد که در روایات وعده آن به عنوان زمینه ساز ظهور داده شده است بنابراین باید روش حکومتی آن در همان سمت و سو باشد.
نویسنده دانشنامه امام مهدی (عج) ادامه داد: در یک جمله اگر بخواهیم سیره حکومت مهدوی را وصف کنیم باید بگوییم این شیوه حکومت همان سیره حکومت نبوی وعلوی است مگر در مواردی که مربوط به مقتضیات زمان و مکان باشد.
رئیس دانشگاه قرآن و حدیث تاکید کرد: در روایات آمده است، روش حکومت حضرت حجت (عج) همان سیره حکومت رسول الله (ص) و حضرت علی (ع) است از این رو در واقع انقلاب جهانی حضرت ولیعصر (عج) انقلاب احیای ارزش‌های اصیل اسلامی است.
آیت الله محمدی ری شهری گفت: یکی از اصلی‌ترین عناصری که اسلام و نظام اسلامی بر آن تکیه دارد محبت است و پایه‌های حکومت مهدوی نیز بسیار فراتر از بیعت، رأی و نظر مردم و بلکه بر اثر محبت وعشق مردم شکل خواهد گرفت. محبت مردم نیز حاصل معرفت و آشنایی آنان باسیره عملی آن‌ها در دوران قدرت و حاکمیت است.
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) بیان کرد: وقتی مردم ارزش‌ها را ببینند و به آن معرفت پیدا کنند نسبت به اهل بیت علیهم السلام محبت پیدا می‌کنند.
این عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: همچنین از جمله سیره اهل بیت علیهم السلام نداشتن فاصله با مردم و مردمی بودن و ساده زیستی است و زندگی ایشان همیشه با کمترین جامعه همسان است و بهره‌مندی از زرق و برق دنیا در حین حضور در منصب حکومت در سیره ایشان نیست.
آیت الله محمدی ری شهری تصریح کرد: انقلاب مهدوی بزرگ‌ترین انقلاب فراگیر در جهان است که باعث احیای همه ارزش‌های اسلامی و الهی است و مهمترین شاخصه‌های حکومت مهدوی و سرنوشت سازترین ویژگی‌های آن که همه ارزش‌ها و اصول انقلاب اسلامی ما نیز ریشه در این خصوصیت دارد عدالت فراگیر فردی و اجتماعی است که فلسفه حکومت همه پیامبران نیز بر همان مبناست.
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) گفت: بر این اساس، مهم‌ترین و نخستین شعار و اصلی‌ترین شعار حکومت مهدوی ظلم ستیزی و عدالت گستری است زیرا که ظلم‌ستیزی و عدالت اجتماعی، جامع همه ارزش‌های الهی و اسلامی است و نقطه مقابل‌اش اساس همه ضد ارزش هاست.
نویسنده دانشنامه امام مهدی (ع) گفت: بنابراین مبدأ همه اصلاحات اجتماعی ظلم ستیزی است و حکومت مهدوی نیز با دعوت به شعار عدالت اجتماعی آغاز می‌شود و این مهمترین خصیصه حکومت مهدوی است.
این عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: کسانی که می‌خواهند برای آن حکومت بزرگ زمینه‌سازی کنند باید با ظلم به عنوان بزرگترین منکر مبارزه کنند و عدل را به عنوان بزرگترین معروف در جامعه گسترش دهند زیرا در این صورت همه ارزش‌های اسلامی در جهان گسترش می‌یابد.
این مراسم به مناسبت فرارسیدن ایام نیمه شعبان و همچنین یکصد و سی امین نشست از سلسله نشست‌های ماهانه فرهنگ مهدوی مؤسسه فرهنگی هنری موعود عصر (عج) در سالن سوره حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

نماهنگ| زمان‌رجعت

فیلم| تبریک ولادت امام زمان "عج " به زبان های مختلف دنیا

نماهنگ| صدای پای باران؛ به مناسبت ولادت امام زمان (عج)

0 نظر

ارسال نظر

capcha