در گفت‌وگو با محمدجواد جمالی نوبندگانی مطرح شد:

فرماندهان سنتکام با همکاری قوه قضائیه و ستاد کل نیروهای مسلح مورد تعقیب قضائی قرار می‌گیرند

فرماندهان سنتکام با همکاری قوه قضائیه و ستاد کل نیروهای مسلح مورد تعقیب قضائی قرار می‌گیرند

محمدجواد جمالی نوبندگانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 در خصوص اقدامات مجلس علیه تروریستی نامیدن سپاه پاسداران توسط آمریکا گفت: طی جلساتی که در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی برگزار کردیم به طرح دو فوریتی مقابله به مثل با آمریکا پرداختیم و در نتیجه طرحی با 12 ماده تصویب کردیم. هر بند این طرح با اکثریت قریب به اتفاق تصویب شد.

وی افزود: در ماده‌ی اول تصریح شده است که اقدام آمریکا علیه صلح و ثبات منطقه است. سپاه یکی از ارکان دفاعی در قانون اساسی حاکمیت ماست. وقتی ایالات متحده نهاد رسمی حکومت ما را تحریم می‌کند ما هم این حق را داریم که اقدامی متقابل علیه نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا و سازمان‌های نزدیک و همکار با آن‌ها داشته باشیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: اقدامات عملیاتی ما با تدابیر و آینده‌نگری‌های فرمانده کل قوا اجرا خواهد شد. از طرفی مقرر شده است که قوه قضائیه و ستاد کل نیروهای مسلح باید با همکاری یکدیگر، لیستی از فرماندهان سنتکام را تهیه و مورد تعقیب و محاکمه‌ی قضائی قرار دهند.

وی ادامه داد: ما هرگز رفتار کشورها را در این موضوع فراموش نخواهیم کرد و با دولت‌هایی که از اقدامات آمریکا حمایت می‌کنند و یا از آن‌ها تبعیت می‌کنند مقابله به مثل خواهیم کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: برخی از بانک‌ها و شرکت‌های خصوصی که نگران تحریم بودند و با سپاه تعامل نداشتند، باید رفتار خود را اصلاح کنند. پس از تروریستی خواندن سپاه پاسداران توسط آمریکای شرور اگر این بانک‌ها و شرکت‌ها هم‌چنان مخالف تعامل با سپاه باشند و از آمریکا پیروی کنند، مورد مجازات و محاکمه‌ی قضائی قرار خواهند گرفت.

وی تاکید کرد: در داخل کشور اشخاص حقیقی و حقوقی که از دستورات آمریکا مبنی بر تروریستی بودن سپاه، تبعیت کنند مورد محاکمه قرار خواهند گرفت.

جمالی نوبندگانی در پایان خاطر نشان کرد: در مجلس تعیین کرده‌ام که دولت و کلیه ارکان‌های زیرمجموعه‌ی آن موظف هستند گزارش‌های ماهانه و فصلی برای بررسی اوضاع و شرایط در این زمینه به کمیسیون امنیت ملی ارائه دهند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ژاپنی‌ها صرفا انتقال دهنده‌ی پیام مقامات آمریکایی به ما هستند و نه میانجی

ذوالنوری: هیئت حاکمه آمریکا تفکر قرون وسطایی دارد

آب سرد بر هیکل پمپئو و بولتون

0 نظر

ارسال نظر

capcha