ایمن سازی پست‌های تحت پوشش برق منطقه‌ای تهران در برابر زلزله

 ایمن سازی پست‌های تحت پوشش برق منطقه‌ای تهران در برابر زلزله

به گزارش سراج24، به نقل از وزارت نیرو؛ محراب رضازاده، مدیر امور انتقال نیروی البرز اظهار کرد: تعداد ۱۳۸ دستگاه ترانسفورماتور در محدوده تحت پوشش برق منطقه‌ای تهران، در برابر زلزله و به‌منظور جلوگیری از بروز خاموشی در شبکه، با استفاده ۱۰۰ درصدی از تجهیزات داخلی مقاوم‌سازی شد.

مدیر امور انتقال نیروی البرز گفت: ترانسفورماتور‌های مصرف داخلی و نوتر در ۱۳۸ پست فوق توزیع (۲۰/۶۳ کیلوولت) حوزه جغرافیایی امور انتقال نیروی البرز، با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال مهار و مقاوم‌سازی شد.

رضازاده افزود: قبل از اجرای این طرح، ترانسفورماتور‌های مصرف داخلی و نوتر در اغلب پست‌های فوق توزیع (۲۰/۶۳ کیلوولت)، بدون هیچ گونه مهاری و تنها از طریق چرخ روی سازه‌های فلزی قرار داشت که در صورت وقوع زلزله شدید، احتمال سقوط آن‌ها در حد بسیار بالایی متصور بود، به همین دلیل بازدید‌ها و بررسی‌های زیادی از سوی کارشناسان امور انتقال نیروی البرز روی شیوه مهار آن‌ها به‌عمل آمد و پیشنهاد‌های متعددی مطرح شد و در آخر سریع‌ترین، ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه که استفاده از پیچ و مهره بود، مورد تأیید دفتر فنی انتقال و معاونت بهره‌برداری قرار گرفته و به اجرا گذاشته شد.

وی در مورد تأثیر اجرای این طرح افزود: پایداری شبکه برق در زمان وقوع زلزله که خود از زیرساخت‌های اصلی کشور است، تأثیر بسزایی در جلوگیری از بروز و گسترش بحران، مشکلات پس از وقوع زلزله، کارکرد عادی سایر شریان‌های حیاتی و نهایتاً ایجاد آرامش برای جامعه و شهروندان را در پی خواهد داشت.

مدیر امور انتقال نیروی البرز، ویژگی بارز و مزیت این طرح نسبت به موارد مشابه را سادگی، هزینه پایین اجرا و سرعت بالا در انجام کار بیان کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

سرگردانی متقاضیان وام مسکن روستایی‌/ تأثیر نوسازی خانه‌های روستایی در کاهش آثار زلزله

برق‌دار شدن پست های فوق توزیع مناطق زلزله‌زده هرمزگان/ برق ۲۵ روستا قطع است

زلزله آسیبی به تأسیسات پایانه‌های نفتی در خارک نرساند

0 نظر

ارسال نظر

capcha