مشکلات مالی تمرکز را از بازیکنان گرفته است

مشکلات مالی تمرکز را از بازیکنان گرفته است

به گزارش سراج24، لیگ برتر فوتبال بانوان آذر ماه سال گذشته آغاز شد و به دلیل اعزام‌های ملی پوشان به مسابقات بین المللی و تورنمنت‌های دوستانه و همچنین اردو‌های متعدد ملی با وقفه‌هایی همراه شد.
مشکل اصلی لیگ امسال وقفه‌های ایجاد شد در آن نیست بلکه چیز دیگری لیگ امسال و بازیکنان آن را اذیت کرد و آن هم مشکلات مالی تیم‌ها و بد عهدی برخی از مدیران باشگاه‌ها در پرداخت‌های مطالبات اعضای تیم بود.

جعفری: طولانی شدن لیگ مشکلات مالی را تشدید کرد
مرضیه جعفری سرمربی تیم فوتبال شهرداری بم در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، در ارتباط با مسائل مالی لیگ ۹۷-۹۸ فوتبال بانوان اظهار داشت: بی برنامگی‌ها و تعطیلات زیادی که در لیگ امسال رخ داد آسیب‌های زیادی را به تیم‌ها زد و در روند کاری تیم‌ها تاثیر زیادی داشت. تیم شهرداری بم مانند سایر تیم‌های لیگ مشکل مالی داشت، اما من و بازیکنانمان سعی کردیم این مسائل را تحمل کنیم و زیاد در این خصوص حرفی به میان نیاوریم، اما طولانی شدن لیگ بر مشکلات دامن زد.
او ادامه داد: قرار بود لیگ برتر فوتبال بانوان از پایان شهریور ماه سال گذشته آغاز شود، به همین دلیل تیم‌های حاضر در لیگ از مرداد ماه درگیر تمریناتشان بودند، اما لیگ آذر ماه شروع شد و از آن طرف هم تا تیر ماه سال جاری ادامه دارد.

بیات: مشکلات مالی روی ذهن بازیکنان تاثیر زیادی گذاشته است
معصومه بیات سرمربی تیم آذرخش تهران که چندی پیش از این تیم استعفا کرده بود در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: یکی از دلایل کناره گیری من از سرمربیگری تیم آذرخش تهران مسائل مالی بود که تنها به خود من بر نمی‌گشت بلکه کل تیم را درگیر خودش کرده بود.
او تصریح کرد: بازیکنان شهرستانی که به شهر دیگر می‌روند خیلی آسیب می‌بینند. این مشکلات مالی روی شرایط بازی و حتی تغذیه این بازیکنان تاثیر می‌گذارد. تیم آذرخش با اینکه در پایتخت بود به دلیل اجاره بهای بالا زمین تمرین مناسبی نداشت و من فکر می‌کنم تیم‌های شهرستانی هم تاحدودی این مشکلات را کم و بیش دارند.

چه طور می‌توان انتظار نتیجه از تیم ملی داشت؟
بیات ادامه داد: وقتی لیگ کشور که پایه و بنیاد فوتبال بانوان ایران است این قدر مشکلات دارد چطور می‌توانیم انتظار داشته باشیم که تیم ملی نتیجه بگیرد و از گروهش صعود کند. مشکلات مالی تمرکز را از بازیکنان گرفته است. فوتبالیست‌های ما درست مثل کادرفنی این استرس را دارند که آیا تیمشان می‌ماند یا منحل می‌شود، به همین خاطر در آرامش خاطر بازی نمی‌کنند.
او افزود: زمانی که ذهن بازیکن درگیر مشکلات مالی شود، کیفیت بازی ناخودآگاه پایین می‌آید و در نتیجه سطح و کیفیت بازی بازیکنان در تیم ملی هم به همان اندازه افت می‌کند.

دیده شدن یک راه نجات است
بیات اظهار داشت: خیلی از مدیران به دلیل اینکه کار ما دیده نمی‌شود در فوتبال بانوان سرمایه گذاری نمی‌کنند، اما اگر ۱۰ دقیقه از فوتبال بانوان پخش شود دیگر اینقدر از حمایت فوتبال بانوان امتناع نمی‌کنند.
با توجه به مطالب فوق مشکلات ملی روی فوتبال بانوان تاثیرات زیادی داشته و حتی برخی تیم‌ها را تا آستانه انحلال هم پیش برده است باید ببینیم لیگ سال ۹۷-۹۸ چه طور به پایان می‌رسد و تیم‌هایی مانند ملوان و ... به پایان لیگ می‌رسند یا خیر.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

محصص: از عملکرد دختران جوان راضی هستم

نکات فنی در اختیار دوومیدانی کاران قرار گرفت

نباید این انتظار را به جامعه منتقل کنیم که تیم بانوان ما در رقابت با فیلیپین و تایپه صدرنشین شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha