آخرین وضع آب و هوای کشور در سی و یک فرروردین

آخرین وضع آب و هوای کشور در سی و یک فرروردین

به گزارش سراج24، براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز شمال غرب و غرب کشور باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد در دامنه‌های جنوبی البرز و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.
روز یکشنبه فعالیت سامانه بارشی کاهش می‌یابد و برای مناطق ذکر شده و بخش‌هایی از جنوب کشور ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می‌رود. همچنین در این روز در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید و در نواحی شمال شرق کشور گاهی ۸ تا ۱۰ درجه پیش بینی می‌شود.
در اواخر وقت یکشنبه و اوایل وقت دوشنبه ۲ سامانه بارشی جدید یکی از شمال غرب و دیگری از جنوب وارد کشور خواهد شد، از این روز طی روز دوشنبه برای نواحی شمال غرب و غرب کشور سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز، دامنه‌های زاگرس و به تدریج برای برخی نواحی مرکزی، جنوب، شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. در این روز بیشینه شدت بارش در نواحی شمال غرب و غرب دریای خزر خواهد بود و همچنین در شمال غرب کشور کاهش دمای ۶ تا ۸ درجه انتظار می‌رود.
روز سه شنبه از شدت فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب کاسته شده و عمده فعالیت آن در سواحل دریای خزر، شمال و شرق کشور خواهد بود و در اواخر روز چهارشنبه سامانه از شمال شرق کشور خارج خواهد شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تقویت بارش‌ها از فردا با ورود سامانه بارشی جدید

آخرین وضع آب و هوای کشور در هجدهم خرداد+جدول

توصیه‌های هواشناسی به کشاورزان و باغداران

0 نظر

ارسال نظر

capcha