سازمان هواشناسی هشدار داد؛

افراد از سفرهای غیر ضروری به مناطق شمالی و شمال غرب پرهیز کنند

افراد از سفرهای غیر ضروری به مناطق شمالی  و شمال غرب پرهیز کنند

به گزارش سراج24، از بعدازظهر جمعه تا ظهر شنبه، بارش باران و برف در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات جنوبی گیلان و بعد ازظهر شنبه رگبار باران گاهی با وزش باد شدید در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی خواهیم داشت.
از اوایل شب یکشنبه و طی روز دوشنبه برای نیمه جنوبی آذربایجان غربی، کردستان، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، دامنه‌های البرز در شمال استان‌های قزوین، البرز و تهران، و بارش باران در استان‌های گیلان و مازندران  بارش باران و برف و وزش باد پیش بینی می شود.
بیشترین مقدار بارش تجمعی مورد انتظار در جنوب آذربایجان غربی و شمال غرب کردستان بین ۳۰ تا ۶۰ میلی متر و در سواحل گیلان و ارتفاعات البرز بین ۲۰ تا ۴۰ میلی متر است. از روز دوشنبه بتدریج با تشدید جریان‌های شمالی، بارش باران در سواحل و بارش برف در ارتفاعات شمالی البرز تشدید می‌شود.
طی یکشنبه شب تا صبح سه شنبه به سبب بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی، شمال غرب و دامنه‌های البرزغربی، لغزندگی، کاهش شدید دید به سبب مه در جاده‌های کوهستانی البرز و شمال غرب پیش بینی می‌شود که سبب ترافیک و اختلال، در تردد جاده‌ای می‌شود.
از یکشنبه تا پنجشنبه موج کاهش نسبی دما بین ۵ تا ۷ درجه سلسیوس از شمال غرب تا شمال شرق کشور پیش بینی می شود که کاهش دما در استان‌های شمال غرب، تهران، استان‌های مرکزی کشور و سواحل دریای خزر طی صبح دوشنبه تا سه شنبه و در شمال شرق و شرق صبح سه شنبه تا پنجشنبه خواهد بود.
با توجه به انتظار بارش برف و تشدید آن در روز دوشنبه در شمال غرب، غرب و جاده‌های کوهستانی البرز و شرایط جوی مخاطره آمیز شامل مه غلیظ و احتمال کولاک برف، به هموطنان توصیه می شود ضمن پرهیز از سفر‌های غیر ضروری به مناطق شمالی و شمال غرب کشور، با آگاهی از وضع هوای مسیر و رعایت نکات ایمنی، ریسک مخاطرات احتمالی را کاهش دهند. همچنین بارش‌های بهاری گاهی با تشدید بارش و همراه با رگبار باران است و بر این اساس در این مدت احتمال آبگرفتگی معابر عمومی بخصوص روز دوشنبه در مسیر‌های ساحلی دریای خزر پیش بینی می شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آخرین وضع آب و هوای کشور در هجدهم خرداد+جدول

توصیه‌های هواشناسی به کشاورزان و باغداران

لرستان پربارش‌ترین استان‌ کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha