رئیس هیئت مدیره سندیکای برق مطرح کرد؛

کاهش چشمگیر سرمایه گذاری در صنعت برق

 کاهش چشمگیر سرمایه گذاری در صنعت برق

به گزارش سراج24، علی بخشی، رئیس هیئت مدیره سندیکای برق، با اشاره به پیک مصرف برق در تابستان ۹۸ اظهار کرد: برای عبور از پیک مصرف برق در تابستان ۹۸ چندین پارامتر را باید در نظر گرفت؛ نخستین موضوع افزایش بارش‌های اخیر است که در تأمین برقابی می‌تواند بخشی از کمبود برق را جبران کند.

رئیس هیئت مدیره سندیکای برق تصریح کرد: برای تأمین برق و جلوگیری از خاموشی در شبکه، نیاز به انجام اقداماتی هستیم که در کوتاه مدت امکان پذیر نیست مانند احداث نیروگاه، توسعه و بهسازی شبکه توزیع و اتصال به شبکه برق کشور‌های همسایه، که نیازمند برنامه ریزی بلند مدت است.

وی افزود: در سال‌های اخیر میزان سرمایه گذاری در صنعت برق با کاهش چشمگیری مواجه بوده است که تبعات آن را می‌توان در خاموشی‌های اخیر مشاهده کرد.

بخشی با اشاره به کمبود شبکه توزیع بیان کرد: در بخش تولید برق وضعیت مناسبی به وجود آمده است، اما از نظر شبکه و انتقال توزیع با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستیم که نیازمند سرمایه گذاری کلان در این حوزه هستیم، بنابراین جبران آن در مدت یک سال شدنی نیست و این احتمال وجود دارد که در تابستان ۹۸ برای تأمین برق مورد نیاز با مشکلاتی مواجه شویم.

رئیس هیئت مدیره سندیکای برق با اشاره به مدیریت مصرف برق در کشور تصریح کرد: بخشی از کمبود‌های موجود را می‌توان با اصلاح مصرف و الگوی سازی جبران کنیم و اگر این همکاری در مصرف بهینه انرژی به وجود بیاید و نیروگاه‌های برقابی در مدار باشند به نظر می‌رسد با سختی مختصری از پیک مصرف عبور کنیم.

بخشی در پایان گفت: این کمبود می‌تواند تلنگر مناسبی برای کشور باشد تا بحث سرمایه گذاری در صنعت برق، احداث و بهینه سازی شبکه‌های توزیع نیروگاه‌ها را جدی بگیریم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha