مقایسه واکنش ترامپ و اوباما در مواجهه با یک حادثه+تصاویر

مقایسه واکنش ترامپ و اوباما در مواجهه با یک حادثه+تصاویر

به گزارش سراج24،  به نقل از ایندیپندنت، روز دوشنبه کلیسای نوتردام پاریس طعمه حریق شد و سقف این کلیسای تاریخی به شدت آسیب دید. آتش در کمی بیش از یک ساعت کل ساختمان را گرفت و دود بخش‌هایی از آسمان پاریس را پوشاند.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه وعده داده برای بازسازی این کلیسا یک برنامه جمع‌آوری کمک بین‌المللی ترتیب دهد. او در صحنه حادثه گفت: همه با هم این کلیسای جامع را بازسازی می‌کنیم. این چیزی است که مردم فرانسه انتظار دارند و تاریخ ما لایق آن است.

سران دیگر جهان نیز از جمله ترزا می و جاستین ترودو با مردم فرانسه اظهار همدردی و از سوختن این کلیسای قدیمی ابراز تاسف کردند. باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا نیز ابراز همدردی کرد و این کلیسا را یکی از بزرگترین سرمایه‌های جهان خواند و عکسی از خود و خانواده‌اش را در داخل این کلیسا به اشتراک گذاشت.

اما دونالد ترامپ مانند همیشه واکنشی عجیب از خود نشان داد و درباره نحوه خاموش کردن آتش به اظهارنظر پرداخت! او پیشنهاد کرد برای خاموش کردن شعله‌های آتش از تانکر‌های پرنده استفاده شود که این مسئله واکنش مقامات فرانسوی و کارشناسان را در پی داشت و آن‌ها اعلام کردند در صورت انجام این کار کل کلیسا فرو خواهد ریخت و فاجعه‌ای بدتر از آتش ایجاد خواهد شد؛ زیرا ممکن است در صورت ریختن ساختمان مردم نیز دچار آسیب شوند.

اقدامات اینچنین از ترامپ چندان عجیب نیست. او چند ماه قبل هم توصیه دیگری درباره خاموش کردن آتش جنگل‌های کالیفرنیا ارائه کرد. ترامپ نوشته بود تیم‌های مدیریت جنگل باید برگ‌ها را جمع‌آوری کنند تا از گسترش آتش جلوگیری شود.

توصیه ترامپ درباره خاموش کردن آتش کلیسای نوتردام با واکنش‌های منفی بسیاری همراه بود و بسیاری از کاربران فضای مجازی او را به سخره گرفتند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

رای دادگاه عالی آمریکا علیه ترامپ

به آتش کشیده شدن پرچم امریکا در مقابل هتل بین المللی ترامپ

​​​​​​​ترامپ اصلا صلاحیت گفت‌وگو با کشوری مثل ایران را ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha