۸ میلیون لیتر سوخت از کشور به صورت قاچاق خارج می‌شود

 ۸ میلیون لیتر سوخت از کشور به صورت قاچاق خارج می‌شود

به گزارش سراج24، عبدالله هندیانی، معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جمع خبرنگاران با اشاره به میزان قاچاق سوخت در سال گذشته اظهار کرد: سال گذشته به علت دو نرخی و یا چند نرخی شدن ارز، موضوع فروش سوخت در آب‌های بین المللی با نرخ جهانی بین استان‌ها و به‌ویژه استان‌های مرزی افزایش پیدا کرد.

وی افزود: طبیعتا ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از لحظه چند نرخی شدن ارز این موضوع را تا حدودی پیش بینی می‌کرد و با کارشناسان و همکاری نیرو‌های مرزبانی و سپاه پاسداران وارد عمل شدیم.

هندیانی گفت: باتوجه به همکاری‌های این نهاد موفق به کاهش ۵ تا ۶ میلیون لیتر قاچاق شدیم و در نهایت فعلا با توجه به اتفاقات اخیر ارزی برآورد‌ها نشان می‌دهد، همچنان ۸ میلیون لیتر سوخت از کشور به صورت قاچاق خارج می‌شود.

وی تصریح کرد: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای سرعت بخشیدن به تحقق شعار سال، از سال ۹۷ همکاری خود را با دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی آغاز کرد. تاکنون این کارگروه جلسات متعددی در حوزه فرهنگ‌سازی برای جلوگیری از بروز قاچاق کالا و ارز برگزار کرده است.

هندیانی افزود: امروز ۳۲ جلسه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با همکاری دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، در این جلسه از وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین قوه قضائیه حضور داشتند که هر یک به بیان طرح‌ها و اخبار مرتبط با حوزه فعالیت خود پرداختند.

معاون پیشگیری ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پایان گفت: در این جلسه توجه ویژه‌ای به برنامه‌های ستاد پیشگیری مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال ۹۸ شد، همچنین در این جلسه کارایی و نحوه استفاده از سامانه "سجام" برای گزارش تخلفات اداری توسط مردم گزارشی ارائه شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

صورت‌حسابی که بابت بنزین ارزان به مردم تحمیل می‌شود!

سیاست‌های نادرست چه عواقب خطرناکی دارند؟!

رتبه اول ایران در پرداخت یارانه به حامل‌های انرژی در جهان

0 نظر

ارسال نظر

capcha