تخریب‌های حاصل از سیل بر قیمت مسکن اثر ندارد

تخریب‌های حاصل از سیل بر قیمت مسکن اثر ندارد

به گزارش سراج24، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: برنامه ریزی ما برای بهره برداری از پروژه مسکن مهر به همراه ۴۰۰ هزار واحد در برخی شهر‌ها در قالب طرح‌های مختلف طی سال ۹۸ و ۹۹ است.

وزیر راه با بیان اینکه واگذاری زمین مهم است اظهار کرد: از آن مهم‌تر جلب اعتماد انبوه سازان و سازندگان برای مشارکت بوده که تا امروز انجام گرفته است.

اسلامی ادامه داد: گام بعدی ارائه تسهیلات به سازندگان خرید است، چون ما معتقد به اقزایش وام نیستیم چرا که آثار تورمی دارد و به جامعه هدف ما کمکی نمی‌کند، اما به سازندگان انگیزه داده تا این تسهیلات که از ۶۰ میلیون به ۱۰۰ میلیون افزایش پیدا کرده را در دسترس داشته باشند و میتوانند به خریدار واگذار کنند.
وزیر راه با اشاره به اینکه گام سوم بازار تعهدی مصالح است، گفت: کارت اعتباری آن با مشارکت بانک مسکن و بنیاد مسکن طراحی شده و به زودی عملیاتی خواهد شد که کمک شایانی به تناسب قیمت تمام شده مسکن می‌کند.
وی با بیان اینکه تخریب‌های حاصل از سیل بر قیمت مسکن اثر ندارد افزود: این اتفاق نخواهد افتاد؛ البته آسیب‌ها را دیده ایم که در حال بازسازی هستیم.
وزیر راه در پایان گفت: در حال کنترل و نظارت بر روی شهر‌های دارای رودخانه برای حفظ حریم رود هستیم. زمین‌هایی را در پل دختر و معمولان برای جا به جایی کسانی که در بستر یا حریم رودخانه مسکن داشتند واگذار کردیم.
 
انتهای پیام /

اخبار مرتبط

ضرورت توسعه ایمنی و توجه به ایمنی در حوزه حمل و نقل عمومی

پیام تبریک محمد اسلامی به مناسبت روز خلبان

سیاست‌های ما سیاست‌های تعادل بخشی به عرضه و تقاضای مسکن است

0 نظر

ارسال نظر

capcha