حسن‌زاده: احتمال هر اتفاقی از جمله تبانی بازی‌ها توسط تمام ارکان فدراسیون رصد می‌شود

حسن‌زاده: احتمال هر اتفاقی از جمله تبانی بازی‌ها توسط تمام ارکان فدراسیون رصد می‌شود

به گزارش سراج، اسماعیل حسن زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مشروح تمهیدات ویژه برای جلوگیری از تخلفات هفته‌های پایانی لیگ‌های فوتبال را تشریح کرد.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در این باره به خبرنگار ما گفت: در هفته‌های پایانی لیگ برتر و دیگر لیگ‌های فوتبال کشور بازی‌ها حساس می‌شود و این حساسیت هم در صدر جدول و هم در پایین جدول برای قهرمانی و سقوط یک تیم وجود دارد و لذا در این مورد حساس بخشی را سازمان لیگ برتر در زمینه انجام مسابقات برنامه ریز می‌کند مثلا هم زمان بودن و الزام رعایت قانون در برگزاری بازی‌ها و بخشی هم مرتبط به کمیته انضباطی و اخلاق است که در موردش برنامه ریزی لازم انجام شده است.

او ادامه داد: کمیته انضباطی و اخلاق در کنار سازمان لیگ برتر فوتبال و شخص مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در کنار دیگر کمیته‌های مربوطه از جمله استیناف و ... در تمامی مسابقات حساس حضور خواهند داشت و طبق برنامه ریزی عمل خواهیم کرد.

حسن زاده افزود: ما برای تمامی بازی‌های لیگ برتر فوتبال و لیگ دسته اول ناظر ویژه اعزام خواهیم کرد و با توجه به حساسیت در دیگر لیگ‌های برتر هم این موضوع را مد نظر خواهیم داشت و شاید مسئولان کمیته‌های اخلاق، انضباطی و حتی استیناف هم خودشان در برخی مسابقات حضور داشته باشند چرا که در اینگونه موارد ۲ بحث مهم وجود دارد یکی بحث سکو‌ها و فضای میزبانی و افراد خارج از زمین هستند و دیگر موضوع داخل زمین و نیمکت تیم‌ها است. در بحث سکو‌ها و ... ناظران ما در کمیته انضباطی نظارت ویژه دارند و در بخش خدای ناکرده مربوط به تبانی احتمالی و یا رصد‌هایی از این دست دوستان ما در کمیته اخلاق بررسی‌های لازم را انجام خواهند داد.

او افزود: تدابیر مهمی در کمیته‌های اخلاق و انضباطی برای جلوگیری از اتفاقات احتمالی پیش بینی شده و مقدمات کار برنامه ریزی شده و در حال انجام است و از طرف برگزار کنندگان باید شراط مهیا باشد. از مسئولان تیم‌ها از جمله کاپیتان‌های ۲ تیم کاد فنی و برخی مسئولان و بازیکنان می‌خواهیم در مصاحبه با رسانه‌ها از مسائل حاشیه‌ای دوری کنند و باعث تحریک دوستداران فوتبال یا تیم خودشان و حریف نشوند و بیشتر در حول محور فنی تیم هایشان مصاحبه کنند.

او ادامه داد: بخشی از اتفاقات در دربی اخیر تیم‌های استقلال و پرسپولیس مربوط به نیمکت تیم‌ها بود و سکو‌ها روز آرامی را پشت سر گذاشتند و باید در بازی‌های آینده باز هم سکو‌ها فقط به تشویق تیم‌های خودشان بپردازند و مسئولان و بازیکنان هم کار فنی خود را انجام دهند.

حسن زاده در پاسخ به مسائل تبانی گفت: این موضوع در حیطه اختیار کمیته اخلاق است و بنده می‌دانم که تمامی موارد از سوی مسئولان این کمیته رصد می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

برخورد قانونی با متخلفان دیدار پرسپولیس_سپاهان

پاسخ فوتبال دوستان به نماینده مجلس؛ «با افتخار شهرستانی‌ام»+تصاویر

0 نظر

ارسال نظر

capcha