قمری: پرتو آذر امید اول کسب سهمیه المپیک است

قمری: پرتو آذر امید اول کسب سهمیه المپیک است

به گزارش سراج24، خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری، پس از دیدار صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک از فدراسیون دوچرخه سواری بیان کرد: کمیته ملی المپیک مثل یک پدر برای ما است و هر اتفاقی که بیافتد نباید خود را مجزا از کمیته ملی المپیک ببینیم چرا که یک خانواده هستیم و نباید از این خانواده خارج شد.

او تصریح کرد: ما برای اعزام تیم ملی به مسابقات قهرمانی آسیایی مشکل مالی داشتیم که با حمایت وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک این مشکل حل شد. ما اعتبارات سال ۹۷ را در اسفند ماه دریافت کردیم و متاسفانه در زمانی هستیم که هنوز بودجه سال ۹۸ مشخص نشده است. حضور صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در فدراسیون را به فال نیک می‌گیریم و همچنین او برای عرض خسته نباشید آمده بودند. صالحی امیری برای دلجویی به دیدار ما نیامد بلکه به سایر فدراسیون‌های ورزشی نیز سر زد. همگی برای یک هدف تلاش می‌کنیم و آن به اهتزاز درآوردن پرچم ایران در میادین بین المللی است. من به گذشته توجه نمی‌کنم و ما گاهی دچار اشتباه می‌شویم و لازم است کمیته ملی المپیک تذکر بدهد. خانواده دوچرخه سواری هیچ وقت حمایت‌های کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش را فراموش نخواهد کرد.

او درباره تیم ملی جاده کشورمان بیان کرد: تیم ملی دوچرخه سواری جاده روز جمعه به مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی ازبکستان اعزام می‌شود. این رقابت‌ها به دلیل نزدیکی به مسابقات المپیک بسیار دشوار است. همه‌ی کشور‌ها به ویژه کشور‌های شرق آسیا سعی می‌کنند پر قدرت‌تر از سال‌های پیش مسابقات را آغاز کنند. بزرگان دوچرخه سواری تیم ملی یک سالی است که از تیم ملی بازنشسته شدند و تیم ملی با ترکیبس جوان به ازبکستان اعزام می‌شود. باید در این زمینه کمی صبر کرد تا آن‌ها بتوانند با کسب تجربه به موفقیت دست یابند. در مسابقات دوچرخه سواری به دلیل امنیت مربی از بازیکن دور است.

قمری افزود: فرانک پرتوآذر دوچرخه سوار ملی پوش کشورمان توانسته اولین مدال تاریخ بازی‌های قهرمانی آسیا را کسب کند. او در بازی‌های آسیایی جاکارتا نیز به دلیل بدشانسی و پارگی زنجیر چرخش مدال را از دست داد. امیدوارم این بازیکن آینده دار سهمیه المپیک را کسب کند چرا که امید اول در این رقابت ها است. روز گذشته پرتوآذر در مسابقه اسلوونی ششم شد و ۸ امتیاز سهمیه المپیک را کسب کرد. تلاش بر این است که این بازیکن در ۴ مسابقه اروپایی دیگر نیز شرکت کند و در نهایت در مرداد ماه در مسابقات قهرمانی آسیا حضور خواهد یافت. امیدوارم با درخشش در این مسابقه مجوز حضور در المپیک را کسب کند. همچنین فراز شکری دیگر ملی پوش دوچرخه سواری کوهستان در یکی از تیم‌های ایتالیایی رکاب می‌زند.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری اظهار کرد: ۹۰ درصد سهمیه ورزشکاران از طریق باشگاه‌های دوچرخه سواری کسب می‌شد، اما متاسفانه به دلیل تعطیلی این باشگاه‌ها نمی‌توانیم از این طریق سهمیه کسب کنیم. باید تجهیزات دوچرخه سواری را از خارج تهیه و آن را هر ساله مطابق با استاندارد‌های جهانی به روز می‌کنیم که هزینه‌های بسیار بالایی دارد. در این زمینه باید از وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک تشکر ویژه کرد که همیشه حامی اول ورزش بودند. تلاش می‌کنیم با وجود جنگ اقتصادی که وجود دارد با حضور ورزشکاران در مسابقات بین المللی بهترین نتایج را ارائه دهیم.

هزینه هر عدد لاستیک دوچرخه یک میلیون تومان است

او افزود: به فدراسیون دوچرخه سواری باید به دلیل پر مدال بودن توجه بیشتری شود. کشور‌های آسیایی در حال سرمایه گذاری در رشته‌ی دوچرخه سواری هستند. باید تلاش کنیم که پیست‌های سر پوشیده هر چه سریع‌تر آماده شود. در فضا‌های بین المللی هیچ مشکلی نداریم و تنها گله‌ای که وجود دارد تعطیلی باشگاه‌های دوچرخه سواری است. این باشگاه‌ها تجهیزات رکابزنان را تهیه می‌کرد. در این راستا فدراسیون تمام تلاشش را می‌کند، اما باید بحث گرانی را نیز در نظر گرفت برای مثال خرید یک عدد لاستیک دوچرخه حدود یک میلیون تومان هزینه دارد. تیم ملی جاده حتما باید در فضا جاده تمرین کند، اما به خاطر شرایط امنیتی خیلی برای ورزشکار میسر نیست. همچنین دوچرخه سواری معلولین نیز به فدراسیون ما منتقل شده است که باید برای آن‌ها نیز تدابیری در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آیا شفر تا به اینجا کارنامه ناموفقی داشته است؟

بازدید رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی از مرکز ملی فوتبال

زلاتکو ماتسا وارد ایران شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha