رئیس سازمان امداد و نجات کشور:

رفتار غیرانسانی آمریکا در تحریم کمک‌های بشردوستانه به ایران/ مردم 100 میلیارد تومان به سیل‌زدگان کمک کردند

رفتار غیرانسانی آمریکا در تحریم کمک‌های بشردوستانه به ایران/ مردم 100 میلیارد تومان به سیل‌زدگان کمک کردند

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات کشور در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی آخرین وضعیت استان خوزستان پس از سیل‌های اخیر گفت: وضعیت در استان خوزستان پایدار است. اسکان مردم انجام شده و غذای گرم و سایر بسته‌های غذایی و بهداشتی به صورت روزانه توزیع می‌شود. 400 تیم امداد و نجات در استان خوزستان در فعالیت هستند.

وی در ادامه در خصوص وضعیت استان لرستان افزود: در استان لرستان به جز پلدختر، مشکلات ناشی از آب‌گرفتگی برطرف شده است و گروه‌های امدادی نیز در شهرهای این استان مشغول خدمت‌رسانی هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات کشور بیان کرد: تا امروز از کشورهای روسیه، آذربایجان، عمان، کویت، سوییس، آلمان، ترکیه، ژاپن، جاماییکا و فرانسه کمک‌های غیرنقدی رسیده است. برخی کشورهای دیگر مثل ایتالیا نامه‌ی کمک‌رسانی فرستاده‌اند اما هنوز بسته‌های حمایتی و بشردوستانه‌ی آن‌ها به ایران نیامده است.

وی با انتقاد از رفتار غیرانسانی آمریکا برای تحریم کمک‌های بشردوستانه تصریح کرد: تحریم‌ها جلوی کمک‌های مالی را می‌گیرد. تحریم کمک‌های بشردوستانه از طرف آمریکا یک رفتار به شدت غیرانسانی و غیراخلاقی است که نباید در هیچ‌یک از نقاط دنیا مردم آسیب‌دیده را از دریافت حمایت و کمک محروم کرد.

رئیس سازمان امداد و نجات کشور در پایان ضمن قدردانی از هم‌دلی ملت ایران با آسیب‌دیدگان اظهار داشت: مردم سنگ تمام گذاشتند و بالغ بر 100 میلیارد تومان کمک نقدی به سیل‌زدگان کردند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

طرح کسر خدمت سربازی جوانان داوطلب هلال احمر به مناسبت روز جوان

شیخ عیسی قاسم، از تمامی اتباع این کشور در ایران خواست تا به کمک سیل‌زدگان بشتابند

خودم می‌توانم از پس حفظ خانه و خاکم برآیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha