رئیس سازمان امداد و نجات کشور:

رفتار غیرانسانی آمریکا در تحریم کمک‌های بشردوستانه به ایران/ مردم 100 میلیارد تومان به سیل‌زدگان کمک کردند

رفتار غیرانسانی آمریکا در تحریم کمک‌های بشردوستانه به ایران/ مردم 100 میلیارد تومان به سیل‌زدگان کمک کردند

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات کشور در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی آخرین وضعیت استان خوزستان پس از سیل‌های اخیر گفت: وضعیت در استان خوزستان پایدار است. اسکان مردم انجام شده و غذای گرم و سایر بسته‌های غذایی و بهداشتی به صورت روزانه توزیع می‌شود. 400 تیم امداد و نجات در استان خوزستان در فعالیت هستند.

وی در ادامه در خصوص وضعیت استان لرستان افزود: در استان لرستان به جز پلدختر، مشکلات ناشی از آب‌گرفتگی برطرف شده است و گروه‌های امدادی نیز در شهرهای این استان مشغول خدمت‌رسانی هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات کشور بیان کرد: تا امروز از کشورهای روسیه، آذربایجان، عمان، کویت، سوییس، آلمان، ترکیه، ژاپن، جاماییکا و فرانسه کمک‌های غیرنقدی رسیده است. برخی کشورهای دیگر مثل ایتالیا نامه‌ی کمک‌رسانی فرستاده‌اند اما هنوز بسته‌های حمایتی و بشردوستانه‌ی آن‌ها به ایران نیامده است.

وی با انتقاد از رفتار غیرانسانی آمریکا برای تحریم کمک‌های بشردوستانه تصریح کرد: تحریم‌ها جلوی کمک‌های مالی را می‌گیرد. تحریم کمک‌های بشردوستانه از طرف آمریکا یک رفتار به شدت غیرانسانی و غیراخلاقی است که نباید در هیچ‌یک از نقاط دنیا مردم آسیب‌دیده را از دریافت حمایت و کمک محروم کرد.

رئیس سازمان امداد و نجات کشور در پایان ضمن قدردانی از هم‌دلی ملت ایران با آسیب‌دیدگان اظهار داشت: مردم سنگ تمام گذاشتند و بالغ بر 100 میلیارد تومان کمک نقدی به سیل‌زدگان کردند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ارسال محموله دوم کمک هلال احمر به لبنان، در صورت اعلام نیاز بیروت

فیلم| قصِه‌یِ غُصِه‌ی ۹۸ ؛ تمام اتفاقات امسال در یک قاب

فیلم| ایام الله

0 نظر

ارسال نظر

capcha