شرفبافی:

دریافت و ارسال کمک‌های ایرانیان خارج از کشور

دریافت و ارسال کمک‌های ایرانیان خارج از کشور

به گزارش سراج24، به نقل از روابط عمومی ایران ایر فرزانه شرفبافی اظهار کرد: ایران‌ایر تاکنون اقدامات متفاوتی را، از برقراری پرواز‌های باری گرفته تا انجام هندلینگ پرواز‌های خارجی برای تسهیل روند کمک رسانی به سیل زدگان انجام داده است.

وی با اشاره به پرواز‌های باری این شرکت به مناطق سیل زده افزود: انجام پرواز باری توسط هواپیمای ۷۴۷ "هما" پوزیشن هواپیما از فرودگاه امام به فرودگاه پیام و بارگیری ۹۰ تن اقلام سازمان هلال احمر شامل ۴۰ تن چادر، ۱۰۰ تخته پتو و مقادیری مواد شوینده و ارسال به اهواز و همچنین تخلیه و بارگیری اقلام فوق درفرودگاه اهواز توسط همکاران شعبه  «هما» در این استان یکی از اقدامات ایران‌ایر برای کمک به سیل زدگان به شمار می‌رود.

وی به انجام دومین پرواز باری توسط هواپیمای ۷۴۷ "هما" از فرودگاه مهرآباد اشاره کرد و ادامه داد: در این پرواز اقلام ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به مقدار ۹۰ تن شامل: ۲ هزار تخته چادر، ۴۰ هزار تخته پتو، ۵۰ هزار متر مربع موکت، ۱۰۰ هزار قوطی کنسرو، ۳ تن لوازم بهداشتی و ۲ تن دارو به مناطق سیل زده ارسال شد.

ارائه خدمات هندلینگ به پرواز‌های امدادی​

مدیرعامل ایران‌ایر در ادامه به تشریح نقش این شرکت در ارائه خدمات هندلینگ به پرواز‌های امدادی خارجی پرداخت و گفت: انجام هندلینگ دو پرواز کویتی، هر هواپیما حامل ۶۰ تن اقلام شامل  حبوبات، برنج وکنسرو، یک هواپیمای آلمانی حامل ۷ تن، حاوی مواد خوراکی، دو هواپیمای باری کشور امارات حامل کمک‌های بشر دوستانه سازمان ملل به مقدار ۸۶ و ۶۰ تن مواد خوراکی و بهداشتی، یک دستگاه ماشین لجن کش، دارو، چادر و مواد غذایی و پنج هواپیمای کشور عمان حامل مجموعا ۷۵ تن، حاوی مواد غذایی، دارو و چادر در فرودگاه حضرت امام (ره) از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه است.

وی ادامه داد: اقلام مذکور پس از تخلیه ازهواپیما به پایانه هوشمند بار "هما" منتقل و در کامیون‌ها بارگیری گردیده است.

شرفبافی با اشاره به انجام هندلینگ هواپیمای کشور پاکستان به وزن ۱۶ تن در شعبه اهواز ایران‌ایر، گفت: انجام هندلینگ پرواز‌های مسئولین و دست اندرکاران جهت بازدید از  مناطق سیل زده استان‌های شمالی و غربی کشور از جمله دیگر اقداماتی است که به منظور تسهیل کمک رسانی به سیل زدگان در شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" انجام شده است.

دریافت و ارسال کمک‌های ایرانیان خارج از کشور

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" سپس سایر اقدامات امدادی این شرکت را تشریح کرد و گفت: به منظور تسهیل روند کمک‌رسانی شهروندانی که ساکن ایران نیستند، کمک‌های ایرانیان مقیم خارج ازکشور ازطریق شعب "هما" دریافت، به کشور منتقل و به مناطق سیل زده ارسال شد. همچنین هماهنگی و دریافت کمک‌های مردمی داخل کشور و ارسال به مناطق سیل زده اقدام دیگر "هما" در این زمینه به شمار می‌رود.  

شرفبافی به حضور کارکنان "هما" در مناطق سیل زده اشاره کرد و افزود:  هم‌اکنون ۲۱ نفر از هماییان در شهر پلدختر درحال خدمت رسانی به سیل زدگان هستند. همچنین ماکان دهقان‌پور از همکاران قسمت مهندسی وتعمیرات "هما"  باحضور در شهر اهواز و سوسنگرد و با استفاده از پاراگلایدر موتوری شخصی خود جهت شناسایی روستا‌های گرفتار سیل به مسوولان کمک می‌کند.

وی ادامه داد: بسیج هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" نیز  کمک‌های نقدی و غیر نقدی همکاران همایی را به مناطق سیل‌زده ارسال خواهد کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha