گزارش رابرت مولر صبح روز پنج‌شنبه منتشر خواهد شد

گزارش رابرت مولر صبح روز پنج‌شنبه منتشر خواهد شد

به گزارش سراج24، به نقل از نشریه آمریکایی هیل، سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد گزارش رابرت مولر، بازرس ویژه تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات این کشور، صبح روز پنج‌شنبه منتشر خواهد شد.

اعضای دموکرات کنگره خواستار انتشار علنی گزارش کامل مولر هستند. اما، ویلیام بار دادستان کل آمریکا، چندی پیش اعلام کرد برخی اطلاعات این پرونده، به ویژه اطلاعاتی که به تحقیقات جاری مربوط هستند، از نسخه‌ای از گزارش که قرار است به صورت علنی منتشر شود، حذف خواهند شد.

بار ماه گذشته میلادی در نامه‌ای به کنگره قانونگذاران آمریکایی را در جریان پایان تحقیقات مولر و یافته‌های وی قرار داد.

مولر در نتایج خود به این نتیجه رسیده است که ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ این کشور، با روس‌ها تبانی نکرده است.

دادستان کل آمریکا همچنین در نامه خود به این موضوع اشاره کرده که مولر درباره اینکه آیا ترامپ بر سر راه اجرای عدالت مانع تراشی می‌کند، به نتیجه‌ای نرسیده است. بار افزود به همراه معاونش به این نتیجه رسیده است که برای متهم کردن ترامپ در این باره مدارک کافی وجود ندارد.

تحقیقات مولر درباره دخالت مسکو در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا و تبانی ستاد انتخاباتی ترامپ با روس‌ها ۲۲ ماه به طول انجامید.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

حضور نداشتن فرزند ترامپ در لیگ فوتبال آمریکایی

حضور نداشتن فرزند ترامپ در لیگ فوتبال آمریکایی

0 نظر

ارسال نظر

capcha